Największą liczbę głosów zyskała propozycja zgłoszona przez grupę rodziców. Chodzi o projekt „Biblioteka +” w ramach którego w oliwskiej bibliotece powstanie dział dziecięcy. Ma to nakłonić najmłodszych mieszkańców dzielnicy do częstych odwiedzin w bibliotece i oswajanie ich z książkami i czytelnictwem.
Ponad 7 tysięcy zyskały połączone projekty „Oliwa Kulturalna i Kulinarna” oraz „Co warto zobaczyć w Oliwie – inspiracja przy kawie”. Celem połączonych projektów będzie stworzenie mapy Oliwy z zaznaczonymi największymi atrakcjami dzielnicy - również tymi mniej popularnymi, lecz również wartymi zobaczenia. Na wirtualnej mapie pojawią się również kawiarnie, punkty gastronomiczne i pozostałe punkty usługowe. Celem projektu jest promocja lokalnych przedsiębiorców.
Ostatnim projektem, który zostanie sfinansowany to "Arte-Kreacja". W ramach projektu przeprowadzone zostanie 18 warsztatów plastycznych i ceramicznych z elementami arteterapii dedykowanych osobom, które z racji wieku czy postępującej degeneracyjnej choroby mózgu zagrożone są depresją, utratą sprawności, poczuciem wykluczenia.
Pierwszy Oliwski Budżet Sąsiedzki był pilotażowym projektem. Miał on określić zapotrzebowanie społeczności dzielnicy na takie inicjatywy. W pierwszej edycji pula środków przeznaczonych na dofinansowane projekty wyniosła 18 tysięcy złotych - 12 tysięcy przeznaczyła Olivia Business Centre, a 6 tysięcy Radny Miasta Gdańska Andrzej Stelmasiewicz.
Druga edycja budżetu została zaplanowana na wiosnę przyszłego roku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.