Mieszkańcy Gdańska zgłaszali swoje pomysły do Budżetu Obywatelskiego na przełomie marca i kwietnia. W trakcie całego procesu w systemie elektronicznym zgłoszono 509 projektów, z czego do ostatecznej weryfikacji pozostały 482 projekty. Urzędnicy w trakcie procesu oceny projektów odrzucili aż 177 wniosków.
- 33 projekty zostały odrzucone formalnie (przyczyny to m.in. brak wersji papierowej wniosku, brak oświadczeń właścicieli terenów o zgodzie na realizację projektu na terenie niegminnym, brak wskazanej lokalizacji). 144 projekty zostały ocenione negatywnie w trakcie weryfikacji - wylicza Patryk Rosiński z Urzędu Miejskiego.
Jak wylicza urzędnik, najczęstsze przyczyny ocen negatywnych to brak zgodności projektów z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, zbyt małe środki w BO na realizację zamierzeń wnioskodawców, brak możliwości realizacji projektów z uwagi na niezgodności z obowiązującymi przepisami, miejsca wskazane do realizacji to tereny przeznaczone do sprzedaży lub innych inwestycji.
Ostatecznie mieszkańcy będą mogli głosować na 94 projekty w ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego oraz 211 projektów Budżetu Obywatelskiego.
Głosowanie w ramach przyszłorocznego BO odbędzie się w dniach 26 września – 10 października.
Komentarze (0)