"Powrót Wilka" opowiada o losie pokolenia, które miało szansę doświadczyć udręk końca PRL oraz było świadkiem początków rodzącego się kapitalizmu. W okresie tym można było wieść pasjonujące, pełne przygód życie. Książka Tomaszewskiego to uniwersalna opowieść o prozie życia i zderzeniu rzeczywistości z marzeniami.
[news:1168293]
Pierwotnie książka Mirosława Tomaszewskiego nosiła tytuł "Zjazd", jednak autor zdecydował się przemianować ją na "Powrót wilka". Pierwszy tytuł nawiązywał do ostatnich słów, które padają w powieści.
- Wydało mi się to efektowną klamrą, ale czekając na werdykt doszedłem do wniosku, że ten tytuł nie oddaje właściwie treści książki. Czytelnikowi, który nic o powieści nie wie, może skojarzyć się z posiedzeniem partyjnym albo konferencją. Właśnie poprawiam kolejną wersję prequela "Powrotu Wilka", który opisuje losy tych samych postaci 19-24 lata wcześniej - tłumaczy Mirosław Tomaszewski.
"Powrót wilka" to dwudziesta pierwsza publikacja nagrodzona w Gdańskim Konkursie Literackim im. Bolesława Faca. Książka jest też pierwszą wydaną przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku, jako operatora konkursu.
Powieść tak dobra, że nadaje się na film
O tym, jak ciekawą powieścią jest "Powrót wilka" może być opinia o niej dyrektora Gdyńskiej Szkoły Filmowej i festiwalu FPFF Gdynia.- "Powrót wilka" jest świetnym materiałem wyjściowym dla filmu, który byłby dla starszego pokolenia wzruszającą podróżą w czasie, a dla młodszych generacji wspaniałą lekcją z najnowszej historii Polski - uważa Leszek Kopeć, dyrektor GSW. - Powieść ma oryginalną perspektywę narracyjną, głównego bohatera z jego perypetiami, ale przede wszystkim kompozycję.
Książkę można nabyć w Bibliotece Głównej przy ul. Targ Rakowy i wybranych filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jest dostępna także w sklepiku internetowym WiMBP Gdańsk.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.