reklama

CSW Łaźnia z pętlami indukcyjnymi dla osób słabosłyszących

Opublikowano:
Autor:

CSW Łaźnia z pętlami indukcyjnymi dla osób słabosłyszących - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Instytucje kultury Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia wychodzi naprzeciw potrzebom osób słabosłyszących. W placówce pojawiły się pętle indukcyjne, które będą wspierać użytkowników aparatów słuchowych i implantów ślimakowych.
reklama

Aparaty oraz implanty słuchowe zbierają i wzmacniają wszystkie odgłosy – również te niepożądane, jak szmery czy gwar ruchu drogowego. Pętla indukcyjna pomagają rozwiązać ten problem, ponieważ dzięki niej osoby słabosłyszące mogą wyraźnie słyszeć i rozumieć docierające do nich głosy, nawet w niekomfortowych warunkach. 

Użytkownicy aparatów i implantów w miejscach z pętlą nie muszą obawiać się problemów ze zrozumieniem pracowników CSW. Dzięki odpowiednio ustawionemu i podłączonemu do źródła dźwięku, np. mikrofonu, pętla gwarantuje wyraźny odbiór mowy.

W znajdującym się na Dolnym Mieście Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w zeszłym roku zainstalowano pętle indukcyjne. 

- Ze względu na chęć zaspokojenia podstawowych potrzeb naszej publiczności, jesienią zeszłego roku zdecydowaliśmy się na zakup pętli indukcyjnej. Zostały one umieszczone w informacji i kasie biletowej, co znacznie ułatwia komunikację pomiędzy gośćmi, a personelem pierwszego kontaktu. Pętla dostępna jest również w sali kinowej KinoPortu. Liczymy na to, że jej obecność zwiększy zainteresowanie naszą ofertą wśród osób z niepełnosprawnością słuchu - mówi Noemi Etush, koordynatorka ds. dostępności Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku.

Jak zauważa Aleksandra Szorc z Fundacji Kultury bez Barier, krok w stronę dostępności to nie tylko społecznie pożyteczna inicjatywa, ale również świetny sposób na pozyskanie nowych odbiorców.

– To ważne, że coraz więcej Instytucji kulturalnych decyduje się na zakup pętli indukcyjnej. Ma to ogromne znaczenie dla wszystkich osób z problemami słuchu w całej Polsce. Równy dostęp do dóbr kultury to podstawa, zatem niezwykle ważne są wszelkie działania mające na celu niwelowanie nierówności w tym zakresie – również w kontekście osób z niepełnosprawnością słuchu - mówi Aleksandra Szorc, koordynatorka dostępności w Fundacji Kultury bez Barier.

Podobne rozwiązanie pojawiło się również niedawno w Muzeum Emigracji w Gdyni.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama