reklama

Zaniedbane miejsce z potencjałem: Plac Obrońców Poczty Polskiej

Opublikowano:
Autor:

Zaniedbane miejsce z potencjałem: Plac Obrońców Poczty Polskiej - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Inwestycje Są miejsca w Gdańsku, które powinny być dumą miasta i jego mieszkańców. Niestety niektóre przez lata pozostają zaniedbane, a przez to omijane przez turystów, choć mają one duże znaczenie w historii Gdańska. Jednym z takich miejsc jest Plac Obrońców Poczty Polskiej, przy której mieści się poczta znana wszystkim z bohaterskiej walki we wrześniu 1939 roku.
reklama

Czas się zatrzymał

Plac Obrońców Poczty Polskiej jest szczególnie ważnym miejscem na mapie historycznej i turystycznej Gdańska. Niestety odwiedza go znacznie mniej turystów niż inne miejsca w historycznym centrum miasta. Plac, przed którym stoi słynny gmach Poczty Polskiej wyłożony jest kamienną kostką. Znajduje się na nim kilka ławek i koszy na śmieci. Znajduje się na nim również gruntownie wyczyszczony w ubiegłym roku pomnik Poległych Pocztowców, będący ważnym miejscem pamięci i jedną z głównych atrakcji placu.

Niestety, choć miejsce ma ogromne znaczenie historyczne, jego otoczenie od lat pozostaje mocno zaniedbane. Nieopodal placu znajduje się Muzeum II Wojny Światowej, które cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. Choć spacer z tego miejsca na plac Obrońców Poczty Polskiej zajmuje około trzech minut, część turystów nie decyduje się na odwiedziny w tym miejscu. Droga dojścia z muzeum bowiem skutecznie odstrasza spacerowiczów. Stara, nierówna nawierzchnia chodnika, zaniedbana, przerośnięta zieleń oraz zarośnięte wejścia do zaniedbanego bloku mieszkalnego mogą budzić poczucie niebezpieczeństwa i skutecznie odstraszać turystów, szczególnie w pochmurne dni oraz wieczorami.

Czy zapomniane miejsce pozostanie zapomniane?

Ścieżka, będąca formalnie częścią placu Obrońców Poczty Polskiej wraz z sąsiadującymi chodnikami prowadzącymi do znajdującego się w pobliżu bloku mieszkalnego sprawiają wrażenie całkiem zapominanych. Ze względu na swoje znaczenie okoliczne chodniki zasługują na gruntowny remont, a przerośnięta zieleń na porządną pielęgnację pod czujnym okiem florystów. Czy miasto jeszcze pamięta o tym miejscu?

- Cały rejon Głównego Miasta, Starego Miasta, Osieka i Zamczyska znajduje się pod szczególną opieką ze względu na swoje walory turystyczne. Rejon Muzeum Poczty Polskiej nie jest przy tym pomijany. W okresie wiosennym w okolicach placu i muzeum przewidziane liczne prace porządkowe, grabienie oraz uzupełniające nasadzenia roślinności – informuje w rozmowie z serwisem Puls Gdańska Izabela Kozicka – Prus z referatu prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Urząd Miejski niestety nie udzielił odpowiedzi na pytanie odnośnie planów remontu infrastruktury wokół placu. Wszystko wskazuje na to, że krzywe chodniki i zaniedbane budynki w dalszym ciągu pozostaną nieodłącznym elementem otoczenia placu Obrońców Poczty Polskiej. Poniżej prezentujemy, jak dziś wygląda otoczenie tego ważnego dla historii Gdańska miejsca.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama