Koszt inwestycji to 20 milionów złotych, z czego prawie 5 milionów jest pokrywane ze środków unijnych.
- Cieszy, że kolejny etap przemian na Dolnym Mieście to synergia inwestycji współfinansowanych ze środków UE, ze środków miasta, ale także ze środków krajowych, bo przecież nieopodal stąd mamy kolejne TBS-y współfinansowane z pieniędzy krajowych i kolejne mieszkania dla gdańszczan. Widzimy tu również kapitał prywatny. To wszystko cieszy, bo zmienia się zasadniczo obraz tej ważnej dzielnicy Gdańska - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.
Roboty potrwają około 15 miesięcy od dnia podpisania umowy. W ramach zmian na poszczególnych ulicach zostanie rozłożona kamienna kostka. Wykonane zostanie również oświetlenie oraz nowe chodniki. Dodatkowo sieci podziemne zostaną przebudowane oraz powstanie odwodnienie z przepompownią.
- W trosce o budżet inwestycji, aż trzykrotnie przeprowadzaliśmy postępowanie przetargowe i ostatecznie przy trzecim postępowaniu udało się zmieścić w kwocie przetargowej. Bardzo się cieszę, że wykonawca stara się robić wszystko, aby rozpoczęcie robót nastąpiło jak najszybciej. Uzgodniono już tymczasową organizację ruchu, dlatego wierzę, że proces budowy przyniesie pozytywny efekt rewitalizacji i będzie odpowiedzią na potrzeby mieszkańców – powiedział Karol Kalinowski, szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
Program rewitalizacji gdańskich dzielnic jest realizowany od 2017 roku. Są nim objęte: Orunia, Biskupia Górka i Stary Chełm, Dolne Miasto i Plac Wałowy wraz ze Starym Przedmieściem oraz Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.