Nowy biurowiec zlokalizowany jest przy ulicy Łąkowej, obok dotychczasowej głównej siedziby LPP S.A, mieszczącej się w budynku dawnej fabryki tytoniu. Jest to pierwszy z czterech biurowców kompleksy Fashion Lab. Docelowo wszystkie gdańskie zespoły tej firmy będą mieścić się w jednej lokalizacji. Obecnie firma wynajmuje biura w kilku punktach miasta. Cały projekt rozbudowy zaplecza biurowego rozłożono na kilka lat. Cała inwestycja powinna być gotowa w 2027 roku.
– Projekt utworzenia kampusu LPP Fashion Lab na ul. Łąkowej rozpoczął się jeszcze w 2015 roku wraz z całościową modernizacją dotychczasowej siedziby spółki w Gdańsku. Dwa lata później, przystępując do budowy budynku, który właśnie oddajemy do użytku, powstała koncepcja utworzenia ekologicznego kompleksu biurowców wpisujących się w architekturę tej dzielnicy Gdańska. Takie podejście umożliwi nam skupienie większości kilkutysięcznej grupy pracowników centrali LPP w jednej lokalizacji. Rozwiązanie to wpisuje się w zmiany zachodzące w LPP w kierunku organizacji omnichannelowej, która wymaga ścisłej współpracy i szybkiego przepływu wiedzy pomiędzy naszymi zespołami. Jednocześnie idea kampusu, który wcielamy w życie, ma przemawiać do naszych pracowników – pasjonatów mody i współczesnego dizajnu. Chcemy, by przestrzeń, którą tworzymy, odzwierciedlała ducha LPP, łączenie sztuki, mody i biznesu – mówi Jacek Kujawa, wiceprezes LPP.
W nowym obiekcie pracę rozpoczęła już część zespołów projektowych marki Reserved oraz dział omnichannel. Budynek utrzymano w stylu industrialnym. Obiekt zaprojektowała we w porozumieniu z konserwatorem zabytków grupa JEMS Architekci.
– Zależało nam by kompleks Fashion Lab wpisywał się w historyczny obraz dzielnicy nawiązując do przemysłowych tradycji Dolnego Miasta. Nowy budynek odtwarza pierzeję, czyli ciąg frontowych budynków ulicy Łąkowej, utrzymując charakter przedwojennej zabudowy z dawną Fabryką Tytoniu czyli obecną siedzibą Centrali LPP i Fabryki Karabinów – mówi Łukasz Piwoński, dyrektor administracyjno-techniczny LPP.
Nowy biurowiec ma łączną powierzchnię 17,5 tys. metrów kwadratowych. Konstrukcja ma 18 metrów wysokości, a do jej wykonania zużyto 15 tys. metrów sześciennych betonu. Budynek zbudowano z troską o zasady zrównoważonego budownictwa, stosując wiele prośrodowiskowych rozwiązań. Powstała m.in. instalacja szarej wody, dzięki której do spłukiwania toalet wykorzystuje się deszczówkę. Tereny zielone podlewane są wodą opadową gromadzoną w specjalnych zbiornikach. Alternatywę dla klimatyzacji stanowią stropy chłodzące, wykonane na 80% powierzchni użytkowej gmachu. Jak informuje właściciel budynku, w trosce o komfort terenów mieszkalnych w sąsiedztwie, firmie zależało też na ograniczeniu hałasu generowanego przez urządzenia wentylacyjne. Z tego względu wszystkie centrale techniczne zlokalizowano w podziemiach biurowca.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.