reklama

Brakuje miejsc dla dzieci i młodzieży w szpitalu psychiatrycznym

Opublikowano:
Autor:

Brakuje miejsc dla dzieci i młodzieży w szpitalu psychiatrycznym  - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Zdrowie Brakuje miejsc oraz dostawek na oddziale Dziecięco-Młodzieżowym w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku. Lekarze zmuszeni będą odsyłać pacjentów do innych placówek lub pod opiekę specjalisty przyjmującego ambulatoryjnie poza szpitalem.
reklama

Oddział dziecięco-młodzieżowy w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku przystosowany jest do leczenia 38 pacjentów, w tym 16 dzieci. Personel szpitala, stosując "dostawki", może przyjąć kilka dodatkowych osób. Obecnie w szpitalu na Srebrzysku przebywa nadkomplet pacjentów zarówno w części dziecięcej, jak i młodzieżowej. Zdecydowana większość leczonych w szpitalu pacjentów to dzieci i młodzież po próbach samobójczych.

Jak informuje Dziennik Bałtycki, władze oddziału zmuszone były wstrzymać przyjmowanie nowych, młodych pacjentów. 

- Ponieważ nie można bezpiecznie pomóc pacjentowi na oddziale, a ryzyko związane brakiem możliwości zapewnienia opieki w szpitalu jest większe, niż leczenie ambulatoryjne, diagnoza i wstępna porada będzie z pewnością zrealizowane na poziomie izby przyjęć - tłumaczy dr Tadeusz Jędrzejczyk, dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim. 

Pacjenci trafiający na izbę przyjęć otrzymają odpowiednie leki oraz udzielona zostanie porada lekarska. Następnie dziecko zostanie skierowane pod opiekę specjalisty przyjmującego ambulatoryjnie poza szpitalem. Mało prawdopodobne jest skierowanie do innego szpitala - w regionie wszystkie placówki cierpią na nadmiar pacjentów.

[news:1020990]

Dodatkowe środki w tym roku

Samorząd Województwa Pomorskiego przekaże w tym roku blisko 230 tysięcy złotych szpitalowi na Srebrzysku. Środki te mają zostać przeznaczone na świadczenia w zakresie ambulatoryjnej opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży.

- Wspomniane wsparcie to przede wszystkim porady psychologiczne oraz sesje psychoterapii rodzinnej oraz wsparcia psychospołecznego dla pacjentów hospitalizowanych i ambulatoryjnych. W ramach projektu nasz Szpital może zapewnić większą dostępność naszych specjalistów oraz poszerzyć ofertę świadczonych usług o ambulatoryjne teleporady, konsultacje z seksuologiem czy terapeutą uzależnień. Udzielane dotąd porady sprawiły, że pomoc otrzymały osoby, które doświadczały kryzysu emocjonalnego, ale nie były naszymi pacjentami - informuje Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w komunikacie.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama