Ciekawe propozycje na horyzoncie
W tegorocznej edycji zakwalifikowano łącznie 16 projektów – 9 pracowniczych i 6 studenckich. Wśród nich znalazły się inicjatywy, które mają szansę znacząco wzbogacić życie społeczności akademickiej. Oto kilka z najciekawszych propozycji:Pokój gier planszowych w Bibliotece UG – miejsce, które ma być przestrzenią integracji, relaksu i zabawy zarówno dla studentów, jak i pracowników.
Ogródek dla studentów i pracowników na terenie Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed – przestrzeń zielona, która ma sprzyjać odpoczynkowi i wspólnemu spędzaniu czasu.
Strefa chilloutu w Bibliotece Ekonomicznej – zmodernizowana przestrzeń relaksu z wygodnymi miejscami do pracy i odpoczynku.
Multimedialne studio na Wydziale Historycznym – nowoczesne studio, które umożliwi nagrywanie materiałów audiowizualnych na potrzeby studentów i wykładowców.
To tylko kilka z propozycji, które zakwalifikowały się do etapu głosowania. Każdy z projektów ma na celu poprawę infrastruktury uczelni, a także podniesienie komfortu studiowania i pracy na Uniwersytecie Gdańskim.
– To już trzecia edycja ABO UG. W konkursie tym chcemy zaktywizować i zintegrować nasze środowisko poprzez zbudowanie jego bliskiej identyfikacji z uczelnią - miejscem, w którym pracujemy i studiujemy, spędzając w nim znaczą część naszego czasu. Wsłuchując się w pomysły i oczekiwania naszej społeczności, umożliwiamy jej za sprawą konkursu, współdecydowanie o zmianach zachodzących zarówno wewnątrz uniwersyteckich obiektów, jak i w przestrzeniach zewnętrznych naszych kampusów - mówi Prorektorka ds. Studenckich, dr hab. Urszula Patocka-Sigłowy, prof. UG
Jak zagłosować?
Głosowanie odbywa się elektronicznie. Każdy pracownik oraz student i doktorant UG może oddać głos na maksymalnie trzy projekty z odpowiedniej dla siebie kategorii. Pracownicy wybierają spośród projektów pracowniczych, natomiast studenci i doktoranci spośród projektów studenckich. Osoby, które pełnią obie role – zarówno pracownika, jak i studenta – mają prawo głosować w obu kategoriach.Aby zagłosować, należy zalogować się na Portal Pracownika lub Studenta i przejść do zakładki Akademicki Budżet Obywatelski, gdzie można znaleźć szczegółowe opisy wszystkich projektów.
Nowości w zasadach głosowania
W tegorocznej edycji akademickiego budżetu wprowadzono zmiany w zasadach obliczania wyników głosowania.
– Celem wyrównania szans dla wszystkich uczestników konkursu, wprowadzony został system wagowy do przeliczenia głosów oddanych na projekty, na liczbę punktów przyznanych poszczególnym projektom - informuje Piotr Szpajer, koordynator ds. ABO UG.
Co dalej?
Głosowanie trwa do 28 października, a wyniki zostaną ogłoszone do 7 listopada. Projekty, które otrzymają najwięcej punktów i zmieszczą się w dostępnej puli budżetu, zostaną zrealizowane w przyszłym roku.Nie zwlekaj – oddaj swój głos i miej wpływ na to, jak będzie wyglądać przyszłość Twojej uczelni! Lista projektów dostępna na stronie Uniwersytetu Gdańskiego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.