Mają być ładniejsze, mniej krzykliwe i kiczowate oraz zgodne z Uchwałą Krajobrazową. Szyldy firm i restauracji, bo o nich mowa mają przejść pozytywną metamorfozę dzięki Gdańskiej Szkole Szyldu.
Nie zawsze przedsiębiorcy i restauratorzy wiedzą, jak zaprojektować estetyczny szyld dla swojego lokalu. W wielu przypadkach dominują duże, kolorowe i niezbyt ładne reklamy. Aby pomóc właścicielom obiektów tworzyć atrakcyjne i zgodne z Uchwałą Krajobrazową oznaczenia, rusza Gdańska Szkoła Szyldu. W jej ramach pomysłami i radami dzielić się będą artyści plastycy.
Gdańską Szkołę Szyldu tworzy na razie piętnaścioro projektantek i projektantów, których łączy wspólna platforma artystyczna – strona internetowa www.gdanskaszkolaszyldu.pl. Tam gromadzone będą ich najciekawsze, a zarazem zgodne z Uchwałą Krajobrazową Gdańska projekty, związane z reklamą i identyfikacją wizualną gdańskich lokali.
Z tej bazy wiedzy i pomysłów będą mogli korzystać przedsiębiorcy, którzy mają w planach stworzyć własne szyldy, reklamujące ich działalność czy lokal.
– Celem Gdańskiej Szkoły Szyldu jest stworzenie narzędzia, które ułatwi przedsiębiorcom, właścicielom lokali i restauratorom tworzenie nowych szyldów, zgodnych z Uchwałą Krajobrazową Gdańska. Pierwszym etapem jest zaprezentowanie stworzonych projektów w wirtualnej odsłonie, aby pokazać jak gdańscy twórcy zapatrują się na przestrzeń miasta, ale też jak w ciekawy i estetycznie spójny sposób podejść do projektowania informacji na elewacjach – tłumaczy Dariusz Słodkowski, kierownik Działu Użytkowania Przestrzeni Publicznej w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni. - Pod koniec 2019 r. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni wydał poradnik „Gdański szyld”, z którego przedsiębiorcy dowiedzą się także jak w estetyczny i zgodny z prawem sposób umieścić szyld i reklamę na lokalu - dodaje Słodkowski.
Projekt Gdańskiej Szkoły Szyldu realizowany jest przez Fundację Palma we współpracy z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.