reklama

Ostrzeżenie dla mieszkańców województwa pomorskiego. Zacznie się późnym wieczorem

Opublikowano:
Autor:

Ostrzeżenie dla mieszkańców województwa pomorskiego. Zacznie się późnym wieczorem - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości GdańskInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące niebezpiecznego zjawisko. Alert IMGW obejmuje wszystkie powiaty, w tym Gdańsk i powiat gdański. Sprawdź szczegóły prognozy i dowiedz się, jak zabezpieczyć się przed nadchodzącym załamaniem pogody.
reklama

We wtorek, 19 listopada IMGW wydało ostrzeżenie, które dotyczy mieszkańców całego województwa pomorskiego. Wieczorem nad Gdańsk oraz powiat gdański dotrze niebezpieczne zjawisko, które utrzyma się do dnia następnego, do godzin popołudniowych.

IMGW wydało ważne ostrzeżenie

IMGW wydało alert pierwszego stopnia dla powiatu gdańskiego i Gdańska. Ostrzeżenie obowiązuje od wtorku, 19 listopada od godziny 22:00 do środy, 20 listopada do godziny 13:00.

– Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 85 km/h, z północnego zachodu i zachodu -czytamy w ostrzeżeniu.
Specjaliści szacują prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska na 80%.

reklama

Ostrzeżenie dotyczy także powiatów: słupskiego, lęborskiego, wejherowskiego, puckiego, kartuskiego, starogardzkiego, tczewskiego, malborskiego, nowodworskiego, sztumskiego i kwidzyńskiego, a także dla Gdyni czy Sopotu.

Jak przygotować się na wichurę?

Aby zmniejszyć ryzyko strat i zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz bliskich, należy przestrzegać kilku prostych zasad:

Po pierwsze zabezpiecz luźne przedmioty. Usuń z balkonów i tarasów lekkie przedmioty, takie jak doniczki, dekoracje czy meble ogrodowe, które mogą zostać porwane przez wiatr.

Po drugie unikaj spacerów w pobliżu drzew. W godzinach największego nasilenia wiatru lepiej pozostać w domu. Jeżeli jednak musisz wyjść, zachowaj szczególną ostrożność w parkach i przy zadrzewionych ulicach.

reklama

Po trzecie zabezpiecz samochód. Zarkuj z dala od drzew i innych wysokich obiektów, które mogłyby zostać przewrócone przez wiatr.

Przebywając w domu podczas wichury, pamiętaj o zamknięciu okien i drzwi, aby uniknąć ich uszkodzenia.Przygotuj także latarki oraz naładuj telefon komórkowy na wypadek przerwy w dostawie prądu.

Co robić w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli warunki pogodowe spowodują zagrożenie, należy niezwłocznie zgłosić zdarzenie odpowiednim służbom.

Numer alarmowy: W razie potrzeby kontaktuj się z numerem 112 lub strażą pożarną pod numerem 998.

Awarie prądu: Zgłaszaj na infoliniach dystrybutorów energii elektrycznej.

Warto także śledzić komunikaty pogodowe na stronach IMGW oraz powiadomienia wysyłane w ramach Alertu RCB.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama