Policjanci podsumowali kolejne działania wymierzone w nielegalne wyścigi oraz niebezpieczne zachowania na drogach Trójmiasta. W trakcie wieczorno-nocnej akcji funkcjonariusze skontrolowali 274 pojazdy i wylegitymowali 339 kierowców oraz pasażerów.
Celem działań było zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz przeciwdziałanie nielegalnym wyścigom samochodowym. Policjanci zwracali szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów.
Podczas akcji nałożono 46 mandatów karnych, głównie za przekroczenie prędkości, zły stan techniczny pojazdów, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz brak obowiązkowego wyposażenia.
Funkcjonariusze zatrzymali również dwa prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Ponadto sporządzono wniosek do sądu wobec osoby kierującej pojazdem bez wymaganych uprawnień.
W trakcie działań ujawniono także przestępstwo z art. 180a Kodeksu karnego. Jeden z kierowców prowadził samochód pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami.
Kontrole zakończyły się również zatrzymaniem 14 dowodów rejestracyjnych. Powodem były przede wszystkim przekroczenie dopuszczalnych norm hałasu, zły stan techniczny pojazdów oraz brak aktualnego badania technicznego.
Policjanci zatrzymali także jednego z pasażerów, który był poszukiwany w związku ze sprawą prowadzoną przez organy ścigania jednego z państw strefy Schengen.
Policja zapowiada kontynuację podobnych działań. Jak podkreślają funkcjonariusze, celem cyklicznych akcji jest eliminowanie z dróg kierowców stwarzających zagrożenie oraz przeciwdziałanie nielegalnym wyścigom i rażącym naruszeniom przepisów ruchu drogowego.
Komentarze (0)