W 1979 r. rozpoczął pracę zawodową jako mechanik sprzętu ciężkiego i obsługi pogotowia technicznego w Przedsiębiorstwie Transportowo-Sprzętowym Budownictwa Transbud Gdańsk. Był aktywnym działaczem związkowym i opozycyjnym.
Podczas stanu wojennego kierował akcjami grupy młodzieży z Wrzeszcza, gdzie uczestniczył w dystrybucji nielegalnych wydawnictw solidarnościowych oraz brał udział w malowaniu napisów kierowanych przeciwko rządowi. Został oskarżony o udział w „zbiegowisku publicznym”, podczas którego uczestnicy dopuścili się rzucania kamieniami w funkcjonariuszy MO. Został uniewinniony przez Sąd Rejonowy.
Kiedy opuścił areszt, skierowano go do Ludowego Wojska Polskiego, w którym od samego początku nie był posłuszny. Zorganizował tam strajk głodowy, uznano go za wroga socjalizmu oraz znieważył dowódcę batalionu. Przez to został skazany na 11 miesięcy pozbawienia wolności, a spędził tam 8 miesięcy. Później wrócił do pracy i został przewodniczącym NSZZ „Solidarność”.
W latach 1998-2002 był miejskim radnym. Zasiadał w Komisji Rewizyjnej oraz pełnił funkcję wiceprzewodniczącego w Komisji Ochrony Środowiska. Jako radny zebrał podpisy mieszkańców Strzyży w celu utworzenia odrębnej dzielnicy. Z ramienia Rady Miasta Gdańska powołał jej pierwszy zarząd.
Msza żałobna odbędzie się w piątek 30 grudnia, o godz. 12.00, w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego (ul. Mikołaja Gomółki 9). Pogrzeb odbędzie się o godz. 13.30 na cmentarzu Srebrzysko.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.