Stan techniczny Mostu Siennickiego wymaga pilnych działań. Konstrukcja opiera się na starych przyczółkach, które zaczęły osuwać się do rzeki. Specjaliści rekomendują palowanie od strony wody oraz odciążenie konstrukcji poprzez usunięcie ziemi przy dojazdach do mostu. Takie działania mają ustabilizować obiekt i umożliwić jego ponowne otwarcie dla pieszych i rowerzystów.
Aby wzmocnić most, konieczne będzie wbijanie pali w dno rzeki, co zapobiegnie dalszemu osuwaniu się przyczółków. Z kolei od strony lądu zostanie usunięta nadmiarowa masa ziemi. W miejscach wykopów pojawią się specjalne kładki, które umożliwią bezpieczny ruch pieszych po ukończeniu prac.
Zalecenia ekspertów zostaną wdrożone w najbliższych dniach. Miasto powołało już specjalny zespół, który nadzoruje przygotowania do rozpoczęcia robót. Aktualnie trwa wybór wykonawców, a zainteresowanie wyraziło kilka renomowanych firm. Kluczowym celem jest stabilizacja mostu w sposób trwały i bezpieczny.
Czy most zostanie otwarty?
Jeśli przeprowadzone prace przyniosą oczekiwane rezultaty, ruch pieszy i rowerowy może zostać przywrócony już w czerwcu. Piesi będą poruszali się po specjalnych kładkach, które zostaną zamontowane nad wykopami. Most pozostanie zamknięty dla pojazdów mechanicznych do czasu podjęcia dalszych decyzji.Most Siennicki został wyłączony z użytku w styczniu ze względu na postępującą degradację przyczółków. Drewniane pale, stanowiące ich fundament, osłabiły się wskutek działania wody i osadów. By zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców, władze miasta zdecydowały się na całkowite zamknięcie przeprawy do czasu jej stabilizacji.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.