Generalnym celem postawionym przed strażnikami jest ochrona porządku publicznego. Mieszkańcom kojarzą się głównie z mandatami za parkowanie w niewłaściwych miejscach, picie alkoholu w miejscu publicznym oraz wyprowadzaniu psów bez smyczy i kagańca. Z tymi zadaniami oczywiście potencjalni kandydaci będę musieli się zmierzyć podczas pracy w Straży Miejskiej.
Jakie wymagania?
O pracę na stanowisku strażnika miejskiego może się starać osoba, która spełnia następujące wymagania formalne. Są to obywatelstwo polskie, wykształcenie średnie, sprawność fizyczna i psychiczna predysponująca do pracy w służbach. Kandydat musi mieć ukończone 21 lat, nienaganną opinię, nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu. Musi mieć również uregulowany stosunek do służby wojskowej.Oprócz wyżej wymienionego "must have", Straż Miejska ma również swoje preferencje. Mile widziane jest aby kandydat do służby miał wykształcenie wyższe na kierunku humanistycznym: prawo, administracja, zarządzanie bezpieczeństwem czy ochrona środowiska. Na plus na pewno zostanie zaliczone posiadanie prawa jazdy, umiejętność jazdy na skuterze/rowerze czy znajomość języków obcych (szczególnie angielskiego lub niemieckiego).
Wynagrodzenie poniżej średniej
Duża ilość wolnych etatów związana jest ze stosunkowo słabą ofertą finansową. Strażnik miejski pracujący w Gdańsku może liczyć miesięcznie na od 3500 zł do 3820 złotych. Ta kwota zawiera już premię regulaminową. Kwota ta może zostać powiększona o dodatek stażowy. Jak w każdej instytucji samorządowej strażnicy otrzymują tzw. "trzynastkę".[news:1100907]
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.