reklama

Powstał nowy hangar do przeglądu samolotów. Jest ogromny [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Transport lotniczyNa płycie postojowej gdańskiego lotniska w zaledwie kilka miesięcy wybudowany został nowy hangar, w którym będą serwisowane i naprawiane samoloty operujące z Gdańska.
reklama

W czwartek (26 października) oficjalnie otwarty został nowy hangar firmy LS Technics, która odpowiada na gdańskim lotnisku za serwisowanie i naprawy samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT oraz Wizz Air. 

To już drugi obiekt, w których odbywają się naprawy stacjonujących w Gdańsku maszyn.

- Pierwszy hangar w Gdańsku zbudował port lotniczy i zarządza nim LS Technics. Na budowę nowego hangaru nie było nas stać i dlatego szukaliśmy innych rozwiązań, które umożliwią rozwój MRO (ang. maintance, repair, operation - konserwacja, naprawa i dostawa) w Gdańsku – mówi Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. 

Rozwiązaniem okazał się hangar oparty na szkielecie aluminiowo-stalowym ze specjalistycznym dwuwarstwowym pokryciem. Nowy obiekt jest ogromny. Podłoga ma wymiary 50×55 metrów, zaś wysokość to ponad 19 metrów. Półprzezroczysta konstrukcja dachu ma pozwolić na maksymalne wykorzystanie światła naturalnego. 

reklama

W nowym obiekcie mają odbywać się zarówno podstawowe przeglądy kilkudniowe, jak i wielomiesięczne połączone ze skomplikowanymi naprawami. Jak zapowiada szef LS Technics Paweł Pilarski, w ciągu roku w nowym hangarze wykonywanych będzie około 40 przeglądów ciężkich samolotów. Głównie będą to prace dla linii Wizz Air, która powiększa swoją bazę w Gdańsku. Pierwszy samolot wjedzie na przegląd do nowego hangaru w połowie listopada.

[news:1491383]

Potrzebna jest specjalistyczna kadra

Otwarcie nowego hangaru stworzyło kilkadziesiąt nowych miejsc pracy przede wszystkim dla inżynierów i mechaników lotniczych. Pracują tu również przedstawiciele innych zawodów m.in. logistycy i magazynierzy. Niestety jak podkreśla prezes gdańskiego lotniska, kadr o specjalizacjach lotniczych nie kształci się na Pomorzu. 

reklama

- Takie kierunki są już na uczelniach na południu Polski, z czego korzysta nasza konkurencja. Liczę, że w przyszłości także i my będziemy kształcić kadry, z których na miejscu będą mogli korzystać nasi partnerzy - mówi Tomasz Kloskowski.

Budowa nowej hali kosztowała 20 milionów złotych. 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama