We Wrzeszczu Górnym SPP zostanie rozszerzona o ulice: Słowackiego, Reymonta, Chrzanowskiego oraz fragment al. Grunwaldzkiej. Ponadto, w myśl przyjętej uchwały, SPP obejmie także ulice na osiedlu Garnizon. Tak będzie jednak tylko pod warunkiem, że ulice na tym osiedlu zostaną zakwalifikowane jako drogi publiczne. Na razie miejsca postojowe na osiedlowych ulicach pozostają prywatne.
Na Aniołkach SPP powiększy się o odcinek ul. Smoluchowskiego, pomiędzy ul. Jarową a ul. Cygańska Góra. Na razie ani we Wrzeszczu, ani na Aniołkach na nowych ulicach we wspomnianych sektorach opłaty nie będą pobierane. Do czasu podjęcia decyzji o objęciu wymienionych ulic poborem opłat parkowanie będzie tam bezpłatne.
Radni przegłosowali także zmianę granicy Śródmiejskiej Stefy Płatnego Parkowania i Strefy Płatnego Parkowania w sektorze Młode Miasto. Ulica Aksamitna, która dotychczas znajdowała się w ŚSPP, znajdzie się teraz w sektorze Młode Miasto w SPP. Oznacza to zmianę godzin poboru opłat oraz obniżenie cen za parkowanie. Opłaty nie będą już pobierane codziennie, lecz od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.
Nowe zasady zryczałtowanych opłat
Zmianie ulegają również zasady ubiegania się o kartę opłaty zryczałtowanej za parkowanie. Dotychczas sektor, na jaki mieszkańcy otrzymywali kartę, zależał od miejsca zameldowania. Takie rozwiązanie było problematyczne dla mieszkańców budynków zlokalizowanych przy ulicach stanowiących granice sektorów. Teraz mieszkańcy będą mogli samodzielnie wybrać sektor i odpowiadającą mu kartę opłaty zryczałtowanej. Przykładowo mieszkaniec ul. Akacjowej, która jest granicą sektorów Wrzeszcz Górny i Wrzeszcz Politechnika może zdecydować, czy chce otrzymać kartę opłaty zryczałtowanej Wrzeszcza Górnego, czy też Wrzeszcza Politechniki.Kolejną przegłosowaną nowością jest możliwość prowadzenia kontroli opłat za pomocą mobilnego systemu do automatycznego odczytywania tablic rejestracyjnych. To wymusi także zmiany zasad wystawiania zawiadomień o opłacie dodatkowej. Nalicza się ją kierowcom, którzy nie uiścili opłaty za postój w SPP albo w ŚSPP. Piesi kontrolerzy będą wystawiali zawiadomienia bez zmian. W przypadku kontroli mobilnej zawiadomienia o opłacie będą dostarczane pocztą, po uprzedniej weryfikacji właściciela samochodu i jego adresu.
Wszystkie opisane zmiany wejdą w życie po 14 dniach od dnia ogłoszenia Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.