Ponieważ stan mostu może wkrótce zagrozić utrzymaniu ruchu samochodów i tramwajów, jego remont należy przeprowadzić jak najszybciej. Do realizacji wybrano najtańszy, najprostszy technicznie i najszybszy wariant. Most w obu kierunkach będzie wydłużony o jedno przęsło. Jego główny ciężar będzie oparty na nowych fundamentach przyczółków. Za mniej opłacalny uznano wariant związany z podparciem istniejącej konstrukcji i wymiany istniejących przyczółków na nowe.
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska prawdopodobnie w kwietniu ogłosi przetarg na zaprojektowanie przebudowy Mostu Siennickiego. Według założeń projektowanie potrwa około roku. Prace budowlane mogłyby ruszyć najszybciej w 2022 roku. Gotowy projekt odpowie na pytanie, czy prace będą prowadzone przy całkowitym zamknięciu ruchu, czy przy dozwolonym wahadłowym ruchu samochodów, bez ruchu tramwajowego.
Przebudowanym mostem będzie można przejechać prawdopodobnie w 2023 roku.
[news:1125139]
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.