Trefl Gdańsk mimo ambitnej walki ulega Jastrzębskiemu Węglowi

Trefl Gdańsk mimo ambitnej walki ulega Jastrzębskiemu Węglowi - Zdjęcie główne

Siatkówka Trefl Gdańsk nie zdołał pokonać Jastrzębskiego Węgla, mimo że Gdańskie Lwy wygrały drugą partię i dzielnie walczyły w pierwszej oraz czwartej. Ostatecznie większe doświadczenie zespołu z południa Polski przeważyło, a goście odnieśli trzecie zwycięstwo nad gdańszczanami, jako pierwsza drużyna awansując do półfinału rozgrywek.

Mecz był pełen zaciętych pojedynków punkt za punkt, z udanymi atakami po obu stronach siatki. Wyróżniającymi się zawodnikami byli Bartłomiej Bołądź z Trefla Gdańsk i Tomasz Fornal z Jastrzębskiego Węgla. Gospodarze w pierwszym secie próbowali utrzymać zdobytą przewagę, ale popełniane przez gdańszczan błędy pozwoliły gościom nawiązać kontakt punktowy, a ostatecznie wygrać pierwszą partię 25:23.

Druga partia była równie emocjonująca, a gospodarze od początku walczyli z determinacją. Dzięki udanym zagrywkom Mikołaja Sawickiego, Trefl Gdańsk wygrał tę partię 27:25. Trzeci set to kontynuacja skutecznej gry Trefla, jednak seria przy zagrywkach atakującego Jastrzębskiego Węgla dała gościom przewagę. Mimo nieustępliwej walki, Trefl przegrał tę partię 18:25.

Ostatni, czwarty set był wyrównany do samego końca. Mocne ataki obu drużyn nie ustępowały miejsca błędom w polu zagrywki. Mimo skutecznych ataków Bartłomieja Bołądzia, Trefl Gdańsk przegrał czwartą partię 22:25.

MVP meczu został Jurij Gladyr z Jastrzębskiego Węgla. Trefl Gdańsk przegrał 1:3 (23:25, 27:25, 18:25, 22:25) i będzie musiał walczyć o 5. lub 7. miejsce. Zakładając, że z par Asseco Resovia Rzeszów – PSG Stal Nysa oraz Aluron CMC Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn odpadną PSG Stal i olsztynianie, to te dwie ekipy będą grać o 7. lokatę (były niżej w tabeli po rundzie zasadniczej), a Trefl zagra o 5. miejsce z przegranym z pary Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa. Jeśli by tak było, pierwszy mecz odbędzie się w domu, czyli ERGO ARENIE, prawdopodobnie w poniedziałek 24 kwietnia. Drugi mecz – oraz ewentualny złoty set – odbędą się na wyjeździe.

Pomimo porażki, gdańszczanie pokazali, że są drużyną godną rywala i gotową na kolejne wyzwania.