Absolutna nowość w Brzeźnie
Basen powstanie w rejonie ul. Sybiraków oraz Krasickiego, nieopodal Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Obiekt będzie posiadał halę basenową z basenem długości 24,99 m (podzieloną na strefę pływacka oraz rekreacyjną) oraz brodzikiem dla niepływających z atrakcjami wodnymi tj. jacuzzi i sauna oraz szatniami z przysznicami.
Wydział Urbanistyki i Architektury wydał pozwolenie na budowę basenu w Brzeźnie. Kończymy proces negocjacji z partnerami prywatnymi i będziemy zapraszali w pierwszej połowie roku do składania ofert na wybór partnera prywatnego. - mówił Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju i gospodarki
Poza budową basenu powstanie również specjalna droga dojazdowa i pożarowa, parking naziemny oraz chodniki, które mają usprawnić łatwe dotarcie do miejsca.
Tym samym mieszkańcy Brzeźna doczekają się podobnej - pod względem techniczno-funkcjonalnej - pływalni, która funkcjonuje już w innych dzielnicach - przy ul. Stryjewskiego 28 na Stogach oraz przy ul. Smoleńskiej 6/8 na Oruni - Św. Wojciech - Lipce.
Przymiarki trwały latami
Działka, na której powstanie basen, należy do Skarbu Państwa. W 2022 r. ówczesny wojewoda pomorski Dariusz Drelich przekazał tereny miastu w ramach darowizny, ale pod jednym warunkiem - że w ciągu kolejnych 5 lat ma powstać pływalnia.Dokumentacja inwestycyjna miała być gotowa w ostatnim miesiąciu 2023 roku, ale nastąpiło opóźnienie ze względu na dodatkowe uzgodnienia pomiędzy interesariuszami - GZDiZ, Gdańskimi Wodami i Polskimi Wodami, stąd składanie ofert końcowych planowane jest na przełom 2024/2025 roku.
Czym jest Nowy Port 2030+?
Inwestycja będzie realizowana w ramach większego projektu o nazwie Nowy Port 2030+ w formie partnerstwa publiczno-prawnego, która ma na celu uzupełnienie prowadzonych od lat przez Biuro Rozwoju Gdańska działań rewitalizacyjnych i zagospodarowanie dzielnicy Nowy Port oraz częściowo dzielnicy Brzeźno (obszar inwestycyjny: okolica ul. Krasickiego/Gałczyńskiego)Projekt obejmuje około 14 ha zlokalizowanych na 20 obszarach inwestycyjnych i obszarach przeznaczonych pod cele publiczne, które pozostaną własnością Miasta Gdańska.
W ramach PPP, planowane jest kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni miejskich na których Partner Prywatny w zamian za realizację na rzecz mieszkańców celów publicznych o wartości około 100 mln zł będzie mógł zagospodarować około 8 ha gruntów na cele komercyjne z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniowo-usługową zgodną z obowiązującymi miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego.
Planowane na rzecz Mieszkańców cele publiczne w partnerstwie w Nowym Porcie to między innymi:
- budowa basenu w rejonie ul. Krasickiego i Gałczyńskiego w Gdańsku;
- modernizacja ulicy Wyzwolenia w Gdańsku - przekształcenie ulicy w zielony bulwar „Zielona Wyzwolenia”;
- ciąg pieszy i pieszo-jezdny łączący ul. Oliwską i Na Zaspę;
- park rekreacyjny z walorami historycznymi (Szaniec Zachodni);
- park/ teren rekreacyjny z ciągiem pieszo-rowerowym rejon ul. Krasickiego do Gałczyńskiego;
- budowa żłobka publicznego przy ul. Mylnej w Gdańsku;
- remont jezdni wraz z chodnikami i sieciami podziemnymi przy Przedszkolu nr 1 „Tęczowa Jedyneczka” przy ul. Władysława IV w Gdańsk
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.