Memoriał im. Leszka Biernackiego zakończony. MMTS Kwidzyn najlepszy

Memoriał im. Leszka Biernackiego zakończony. MMTS Kwidzyn najlepszy - Zdjęcie główne

Piłka ręczna Cztery kluby PGNiG Superligi rywalizowały w gdańskiej hali AWFiS-u w I memoriale imienia słynnego na Pomorzu trenera Leszka Biernackiego.

Piłkarze ręczni z Kalisza, Kwidzyna, Szczecina oraz Gdańska rywalizowali przez dwa dni w I memoriale imienia Leszka Biernackiego.

W pierwszym spotkaniu turnieju spotkali się szczypiorniści Sandra SPA Pogoni Szczecin oraz MMTS-u Kwidzyn. W tej parze zdecydowanie lepsi okazali się kwidzynianie, którzy na koniec meczu mieli aż 10 bramek więcej - 21:31 (13:14).

Gospodarze turnieju w pierwszym spotkaniu rywalizowali o awans do finału z kolegami z Energa MKS-u Kalisz. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie spotkania nieznacznie lepsi okazali się goście, którzy ostatecznie wygrali 22:25 (12:14).

W meczu o III miejsce zwyciężyli gospodarze. Drużyna Torus Wybrzeża uporała się ze szczecińską Sandra SPA Pogonią 28 do 23, choć po pierwszej połowie na tablicy wyników był remis 14:14.

W wielkim finale z kolei Energa MKS Kalisz uległ MMTS-owi Kwidzyn 22:29 (12:11).