Lechia z porażką w ostatnim meczu roku w Gdańsku

Lechia z porażką w ostatnim meczu roku w Gdańsku - Zdjęcie główne

Piłka nożna

Lechia Gdańsk przegrała w ostatnim meczu roku na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 dla gości.

Pierwszą dobrą okazję gospodarze mieli już w 5 minucie meczu. Kopacz skierował piłkę w kierunku bramki po rzucie rożnym, ale Michał Pazdan zablokował ten strzał. Pierwszą bramkę w meczy strzelili jednak goście. Gola na 0:1 zdobył Romanczuk. Po zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym zawodnik Jagiellonii wykorzystał okazję pokonując po rykoszecie Dusana Kuciaka.

Jeszcze w pierwszej połowie Lechia Gdańsk wyrównała stan gry. Flavio Paixao został sfaulowany w polu karnym prze strzelca poprzedniej bramki. Poszkodowany sam podszedł do piłki i pewnym strzałem pokonał Steinborsa w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry pierwszej połowy.

Wynik ustalony w drugiej połowie

W 56 minucie spotkania goście po raz drugi wyszli na prowadzenie w tym meczu. Niepilnowany Bida pokonał Kuciaka z najbliższej odległości strzałem piętą, Chwilę później zawodnik Jagiellonii miał okazję podwyższyć wynik po błędzie Tobersam ale tym razem górą w starciu był bramkarz Lechii Gdańsk. W ostatnich minutach Lechia Gdańsk była bliska wyrównania, ale bramkarz gości nie pozwolił piłce wpaść do bramki. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Lechia zakończyła zamgania na własnym stadionie w 2021 roku z porażką na swoim koncie.

0:1 - T. Romanczuk - 34'
1:1 - F. Paixao (k) - 45'
1:2 - B. Bida (as. T. Prikryl) - 54'

Ostatnie spotkanie w tym roku Lechia Gdańsk rozegra na wyjeździe z Wisłą Płock. Mecz odbędzie się 17 grudnia na Stadionie Kazimierza Górskiego w Płocku.