Lechia Gdańsk rozpoczęła przebudowę zespołu po spadku z PKO BP Ekstraklasy. We wtorek klub oficjalnie poinformował o rozstaniu z ośmioma zawodnikami, którzy nie będą reprezentować biało-zielonych w sezonie 2026/2027 na poziomie Betclic 1. Ligi.
Spadek z najwyższej klasy rozgrywkowej oznacza dla klubu z Trójmiasta konieczność przeprowadzenia gruntownych zmian. Już wcześniej z Lechią pożegnał się trener John Carver oraz kilku członków sztabu szkoleniowego. Teraz przyszedł czas na zmiany kadrowe.
Klub poinformował, że drużynę opuszczają Miłosz Kałahur, Matej Rodin, Bohdan Sarnawski, Aleksandar Ćirković, Maksym Diaczuk, Anton Carenko oraz Alex Paulsen. To jednak nie koniec odejść.
W Lechii nie będzie również występował Dawid Kurminowski. Klub skorzystał z zapisu w kontrakcie, który umożliwiał jego rozwiązanie w przypadku spadku z Ekstraklasy. Jak przekazano, głównym powodem takiej decyzji były kwestie finansowe. Wynagrodzenie napastnika było zbyt wysokie jak na realia gry na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej.
Niewykluczone, że lista odejść w najbliższych tygodniach jeszcze się wydłuży. W mediach pojawiają się informacje o możliwych transferach kilku kluczowych zawodników Lechii. Najczęściej wymieniani są Tomas Bobcek, Iwan Żelizko oraz Camilo Mena. Na ten moment cała trójka pozostaje jednak zawodnikami gdańskiego klubu.
Przed władzami Lechii niezwykle ważne lato. Celem będzie nie tylko zbudowanie konkurencyjnej drużyny na pierwszoligowe rozgrywki, ale także ustabilizowanie sytuacji finansowej po bolesnym spadku z Ekstraklasy. Kibice liczą, że przeprowadzane zmiany pozwolą klubowi szybko wrócić do elity polskiej piłki.
Komentarze (0)