Lechia Gdańsk ponownie została objęta zakazem transferowym nałożonym przez FIFA. Informacja znalazła się w oficjalnym rejestrze sankcji prowadzonym przez światową federację piłkarską.
Na początku czerwca klub również figurował na liście podmiotów objętych zakazem rejestrowania nowych zawodników. Sankcja została jednak zdjęta po uregulowaniu zobowiązania związanego z opłatą solidarnościową wynikającą z jednego z wcześniejszych transferów.
19 czerwca Lechia ponownie pojawiła się w wykazie FIFA. Na ten moment nie podano szczegółowych informacji dotyczących przyczyny nowej sankcji. Klub nie opublikował również oficjalnego komunikatu odnoszącego się do sprawy.
Zakaz transferowy oznacza brak możliwości rejestrowania nowych zawodników przez określony czas lub do momentu spełnienia warunków wskazanych przez FIFA.
Lechia Gdańsk przygotowuje się obecnie do występów w I lidze w sezonie 2026/2027. Jednocześnie klub oczekuje na rozstrzygnięcia dotyczące innych postępowań prowadzonych przed sportowymi organami arbitrażowymi.
Komentarze (0)