reklama

Falstart Lechii Gdańsk. Rumuni rozbili biało-zielonych

Opublikowano:
Autor:

Falstart Lechii Gdańsk. Rumuni rozbili biało-zielonych - Zdjęcie główne
Autor: GOS

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Piłka nożnaLechia Gdańsk rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu od bolesnej porażki. W zamkniętym sparingu biało-zieloni przegrali z rumuńskim Petrolulem Ploeszti
reklama

Lechia Gdańsk nieudanie zainaugurowała przygotowania do sezonu 2026/27. W pierwszym meczu kontrolnym biało-zieloni ulegli Petrolulowi Ploeszti aż 0:5. Spotkanie miało charakter zamkniętego sparingu – odbyło się bez udziału kibiców i mediów, a jego głównym celem było sprawdzenie zawodników przed startem rozgrywek Betclic 1. Ligi.

Mecz rozegrano na bocznym boisku Gdańskiego Ośrodka Sportu. Ze względu na wysoką temperaturę spotkanie trwało dwa razy po 30 minut, a w jego trakcie zarządzono dodatkową przerwę na nawodnienie zawodników.

Od początku przewagę mieli Rumuni, którzy w poprzednim sezonie zajęli 12. miejsce w swojej ekstraklasie. Petrolul prowadził do przerwy 2:0, a po zmianie stron dołożył kolejne trzy trafienia, wygrywając ostatecznie 5:0. 

reklama

Trener Krzysztof Brede potraktował mecz przede wszystkim jako okazję do sprawdzenia młodych zawodników. Lechia wystąpiła w większości juniorskim składem. W kadrze znaleźli się przede wszystkim piłkarze z akademii.

Wysoka porażka to jednak tylko część problemów gdańskiego klubu. Po spadku z PKO BP Ekstraklasy Lechia przeszła prawdziwą kadrową rewolucję. Drużynę opuściło wielu zawodników. Z klubem pożegnali się już Miłosz Kałahur, Matej Rodin, Bohdan Sarnawski, Maksym Diaczuk, Alex Paulsen, Anton Carenko, Aleksandar Ćirković, Bartłomiej Kłudka oraz Dawid Kurminowski. Część zawodników zakończyła okres wypożyczenia i wróciła do macierzystych klubów, inni definitywnie rozstali się z biało-zielonymi. Niewykluczone jednak, że to nie koniec zmian, ponieważ wciąż niepewna pozostaje przyszłość kilku kluczowych piłkarzy.

reklama

Przed Lechią kolejne tygodnie intensywnych przygotowań do startu Betclic 1. Ligi. Sztab szkoleniowy będzie kontynuował przegląd kadry i szukał optymalnych rozwiązań przed inauguracją sezonu.

zdjęcie: FC Petrolul Ploiesti/ Facebook

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
logo