reklama

Arka Gdynia rozpoczęła przygotowania od porażki. GKS Katowice lepszy w sparingu

Opublikowano:
Autor:

Arka Gdynia rozpoczęła przygotowania od porażki. GKS Katowice lepszy w sparingu - Zdjęcie główne
Autor: Arka Gdynia/ FB

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Piłka nożnaArka Gdynia przegrała z GKS-em Katowice 0:2 w pierwszym sparingu przed sezonem 2026/2027.
reklama

Arka Gdynia rozpoczęła letni okres przygotowawczy od porażki. W pierwszym meczu kontrolnym przed sezonem 2026/2027 żółto-niebiescy ulegli w Opalenicy GKS-owi Katowice 0:2. Obie bramki dla ekstraklasowego rywala padły jeszcze przed przerwą.

Spotkanie lepiej rozpoczęli podopieczni Marka Jarolima, którzy od pierwszych minut starali się atakować i szukać drogi do bramki przeciwnika. Mimo kilku obiecujących akcji nie udało się jednak oddać celnego strzału. Z kolei GKS już w 7. minucie wykorzystał pierwszy poważny błąd w defensywie. Po wybiciu piłki przez Martina Arndta sprzed pola karnego skutecznym lobem popisał się Nowak, otwierając wynik spotkania.

Katowiczanie kontrolowali przebieg pierwszej połowy i stwarzali kolejne sytuacje. Arndt kilkukrotnie ratował Arkę przed stratą kolejnych bramek, broniąc między innymi strzały Boscha i Nowaka. Gdynianie odpowiedzieli próbami Michała Milewskiego oraz Sidibe, jednak nie zdołali pokonać Dawida Kikolskiego.

reklama

Drugiego gola GKS zdobył w 30. minucie. Bosch zdecydował się na efektowne uderzenie zza pola karnego, ponownie lobując bramkarza Arki i podwyższając prowadzenie na 2:0.

Po przerwie trener Marek Jarolim przeprowadził sześć zmian, dając szansę kolejnym zawodnikom. Tempo gry wyraźnie spadło, na co wpływ miały również bardzo wysokie temperatury sięgające blisko 40 stopni. Arka stworzyła kilka okazji po strzałach Bartłomieja Pawłowskiego i Jakuba Kuna, jednak dobrze dysponowany Kikolski nie dał się zaskoczyć.

W końcówce meczu inicjatywę ponownie przejęli piłkarze GKS-u. Bliski zdobycia trzeciej bramki był Jirka, ale skuteczną interwencją popisał się Krzepisz, który po przerwie zastąpił Arndta między słupkami.

Ostatecznie pierwszy sparing Arki zakończył się porażką 0:2. Wynik miał jednak drugorzędne znaczenie, ponieważ dla sztabu szkoleniowego najważniejsze było sprawdzenie zawodników i różnych wariantów przed startem nowego sezonu. Po zakończeniu zgrupowania w Opalenicy żółto-niebiescy wracają do Trójmiasta, gdzie będą kontynuować przygotowania do inauguracji rozgrywek Ekstraklasy.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
logo