Garmin Półmaraton Gdańsk. Tysiące biegaczy na ulicach miasta [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:

Garmin Półmaraton Gdańsk. Tysiące biegaczy na ulicach miasta [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
110
zdjęć

SportW niedzielę, 29 września Garmin Półmaraton Gdańsk przebiegł przez ulice Gdańska. Wzięło w nim udział około 5 tysięcy uczestników, a najszybszym okazał się Florian Pyszel. Uczestnicy pokonali 21 kilometrów w nieco ponad godzinę.

To już 11. edycja Półmaratonu, która przebiegła przez ulice Gdańska. Na listach startowych znalazło się około 4 tysięcy biegaczy, przed którymi stanęło wyzwanie pokonania 21 kilometrów. Po raz drugi bieg był częścią Korony Polskich Półmaratonów, obejmującej cykl 10 czołowych polskich półmaratonów. Stanąć na jego podium to spore wyzwanie, ponieważ wymaga ukończenia aż 5 imprez. Garmin Półmaraton Gdańsk to jedyny bieg na Pomorzu zaliczany do „Korony”.

20 kilometrów w godzinę

Najszybszym zawodnikiem Półmaratonu Garmin był Florian Pyszel, który pokonał trasę z czasem 01:07:36. Na drugim miejscu uplasował się Szymon Gumkowski, z czasem gorszym o niespełna dwie minuty. Trzecie miejsce zajął Łukasz Falkowski, z czasem 01:11:13.

Pierwszą kobietą na mecie była Ukrainka Khrystyna Bohomiahkova, która ukończyła bieg w czasie 01:21:28. Niespełna minutę później na mecie pojawiła się Patrycja Miazek (01:22:04). Zaraz za nią uplasowała się Szwedka Karman Parnilla, która pokonała dystans w czasie 01:24:05.

Uczestnicy zmierzyli się również na dystansie 5 kilometrów. Pierwsze miejsce zdobył tutaj Piotr Brudło (00:16:08), drugie Szymon Kopczyński (00:16:17), a trzecie Szymon Sawicki (00:16:18). Pierwszą kobietą była Katarzyna Pobłocka-Głogowska (00:17:38), drugą Natalia Krupińska (18:37), a trzecią Julia Rachuba (19:10).

Pobiegli również w sztafecie

W tym roku biegacze mieli także okazję do wzięcia udziału w 4-osobowej sztafecie, w której każdy z uczestników musiał przebiec 5 kilometrów. Na pierwszym miejscu, z czasem 01:28:37, uplasowała się drużyna w składzie: Michał Naumczyk, Kamil Krakówka, Mariusz Cygański i Patryk Ruczyński. Drugie miejsce zajęła drużyna w składzie: Mateusz Czarnecki, Dariusz Janiszewski, Sławek Kos i Wojtek Hinz, pokonując trasę w czasie 01:31:15. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna w składzie: Jarek Polak, Sylwester Czapiewski, Mateusz Wielogórski i Damian Kapica, kończąc sztafetę z czasem 01:34:14.