Złoty pączek z Trójmiasta – ile kosztuje?
Już w czwartek, 27 lutego, Polacy będą świętować jedno z najsłodszych dni w roku – Tłusty Czwartek. W ten wyjątkowy dzień przed cukierniami ustawiają się długie kolejki, a piekarnie prześcigają się w przygotowywaniu niezwykłych wypieków. W Trójmieście prawdziwą sensacją ponownie stał się luksusowy pączek pokryty jadalnym złotem.Mowa o niepowtarzalnym złotym pączku przygotowanym przez piekarnię KAISER Patisserie, dobrze znaną mieszkańcom Trójmiasta. Założona w Słupsku firma zapowiada, że w jej ofercie na Tłusty Czwartek ponownie pojawi się ten ekskluzywny wypiek. W ubiegłym roku jego cena wynosiła 100 złotych, ale na ten moment nie wiadomo, ile będzie kosztować w tym sezonie.
Gdzie kupić najdroższego pączka w Polsce?
Osoby, które chciałyby spróbować tego luksusowego przysmaku, powinny odwiedzić jeden z lokali KAISER Patisserie. Liczba pączków jest jednak mocno ograniczona, dlatego warto pojawić się wcześnie, by mieć szansę na zakup.
"W tym roku kolejny raz ozłocimy Wam życie! W Tłusty Czwartek w każdym z naszych lokali znajdziecie wyjątkowe, złote pączki, a 11 z nich będzie dla Was zaproszeniem do świata Kaiser Patisserie. Na każdy lokal przypada 10 złotych pączków, w tym jeden z niespodzianką" – zapowiada cukiernia.
Czym jest Tłusty Czwartek i skąd się wzięła ta tradycja?
Tłusty Czwartek to jedno z najsłodszych świąt w polskiej tradycji, obchodzone w ostatni czwartek przed Wielkim Postem. To dzień, w którym dozwolone jest objadanie się pączkami, faworkami i innymi słodkimi wypiekami. Tradycja ta ma głębokie korzenie w kulturze chrześcijańskiej i ludowej, symbolizując pożegnanie karnawału.Historia Tłustego Czwartku sięga czasów pogańskich, kiedy to świętowano nadchodzącą wiosnę, jedząc tłuste potrawy, w tym pieczone ciasto i mięso. W średniowieczu zwyczaj ten przekształcił się w chrześcijański obrzęd, który miał pozwolić na ostatnie chwile radości przed 40-dniowym postem. Pączki, jakie znamy dziś, pojawiły się dopiero w XVIII wieku.
Współczesne obchody Tłustego Czwartku to nie tylko uczta dla podniebienia, ale także doskonała okazja do spotkań i podtrzymywania tradycji. Każdego roku cukiernie i piekarnie sprzedają miliony pączków, a firmy i szkoły organizują słodkie poczęstunki. Według przesądów, kto w tym dniu nie zje pączka, nie będzie miał szczęścia przez cały rok!
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.