reklama

Jarmark Bożonarodzeniowy w dobie inflacji. Za ile zjemy i wypijemy?

Opublikowano:
Autor:

Jarmark Bożonarodzeniowy w dobie inflacji. Za ile zjemy i wypijemy? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Styl życiaKilka dni temu w Gdańsku oficjalnie otwarto Jarmark Bożonarodzeniowy. Impreza w tym roku zasięgiem obejmuje Targ Węglowy, pobliskie uliczki oraz dziedziniec Forum Gdańsk. W dobie wysokiej inflacji i kryzysu energetycznego sprawdzamy, co i za ile oferują stanowiska gastronomiczne na Jarmarku.
reklama

Świąteczny grzaniec

Wiele osób nie wyobraża sobie prawdziwej świątecznej atmosfery bez grzanego wina, które dostępne jest na jarmarku w wielu wariantach smakowych. Grzaniec dostępny jest niemalże na każdym stanowisku gastronomicznym, a co ciekawe jego cena jest bardzo zróżnicowana. W większości stoisk grzane wino podawane jest w jednorazowych, papierowych kubeczkach z motywami Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Ceny grzanego wina na w znacznej większości punktów zaczynają się od 14 złotych, kończąc na około 20 złotych, zaś za bardziej urozmaicone wersje tego trunku zapłacimy nawet 35 złotych.

Wiele osób wybiera również grzane piwo, za które na jarmarku zapłacimy od 10 do 16 złotych. Nie zabrakło też klasyków takich jak gorąca czekolada (21 złotych), czy zimowa herbata (12 złotych).

reklama

Za ile zjemy?

Oferta gastronomiczna tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego jest bardzo atrakcyjna i zapewnia dania z różnych stron świata. Możemy skosztować klasycznych dań kuchni polskiej, czy przekąsić tatarskie przysmaki. Poniżej prezentujemy wybrane, popularne dania oraz ich ceny:

  • Ryba z frytkami - 20 złotych,
  • Żurek na domowym zakwasie - 20 złotych,
  • Pajda chleba ze smalcem - 25 złotych,
  • Pierogi ruskie od 20 do ok. 25 złotych,
  • Kiełbasa z grilla - 18 złotych,
  • szaszłyk - 42 złote.
Również fani nowych smaków będą z jarmarku zadowoleni - jest możliwość skosztowania czebureki, czyli pieroga wykonanego z ciasta wypełnionego mięsem. Danie jest popularne wśród tureckich i mongolskich ludów. Za czeburek z mięsem i serem zapłacimy 18 złotych.

reklama

Co raz bardziej popularne w Polsce langosze są daniem kuchni węgierskiej. Ciasto składające się z głównie mąki pszennej, drożdży i ziemniaków formowane jest w placki i smażone na głębokim tłuszczu. Langosze podawane są z najróżniejszymi dodatkami - za najdroższego, ze śmietaną, serem, pomidorem, rukolą oraz fetą lub mozarellą zapłacimy 35 złotych.

Szybkie przekąski też w modzie

Niemalejącą popularnością cieszą się też najróżniejsze przekąski, takie jak np. kołacze, frytki belgijskie, czy churrosy. Ceny takich przysmaków są niestety wyższe względem Jarmarku św. Dominika, który skończył się w sierpniu, jednak przynajmniej w przypadku części produktów trudno mówić tu o „paragonach grozy”.

Ceny wybranych przekąsek prezentujemy poniżej:

  • Churrosy - 16 złotych,
  • Hot-dog - 15 złotych,
  • Frytki belgijskie - 15 złotych,
  • Kołacz - 20 złotych,
  • Mini pączusie gdańskie - 2,50 złotych,
  • Zakręcony ziemniak - 12 złotych,
Wbrew wielu opiniom i obawom, jarmarkowe ceny wcale nie są bardzo wygórowane, jednak wszystko zależy od tego, jaki budżet chcemy przeznaczyć na takie wydatki oraz jakie produkty zamierzamy kupić. Niektóre smakołyki nie odbiegają od ceną od innych miejsc, ale niektóre są wyraźnie droższe. Poza gastronomią, na wydarzeniu możemy zakupić najróżniejsze gadżety i ozdoby świąteczne oraz nietuzinkowe i kreatywne prezenty świąteczne. Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku potrwa do 23 grudnia.

reklama

[news:1368413]

[news:1378330]

[news:1378554]

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama