Organizacja Penguins International, zajmująca się ochroną pingwinów, postanowiła zorganizować konkurs międzynarodowy "March of the Penguin Madness", w którym wzięły udział pingwiny z ogrodów zoologicznych na całym świecie. Internauci mogli głosować na swojego faworyta w kolejnych etapach konkursu. Teraz pozostał już tylko finał, a jednym z trzech pingwinów, który się do niego zakwalifikował jest samica z gdańskiego ZOO - Kokosanka.
[facebook:https://www.facebook.com/reel/2580659358761385]
Swoją inicjatywą organizacja chce wzbudzić zainteresowanie tematem ochrony pingwinów, ponieważ wiele z gatunków tych ptaków jest na wyginięciu. Dotyczy to również pingwina przylądkowego, którego przedstawicielem jest właśnie Kokosanka.
- Jesteśmy wdzięczni, że pingwin przylądkowy znalazł się w finałowej trójce, ponieważ jest to krytycznie zagrożony gatunek, który potrzebuje naszej pomocy. W Afryce Południowej pozostało około 8,3 tysięcy par lęgowych pingwinów przylądkowych. Nasza opieka i wsparcie mają dla tego gatunku ogromne znaczenie - informuje Penguins International.
Albinoska z Gdańska w finale
Wśród stada gdańskich pingwinów afrykańskich nie trudno dostrzec Kokosankę, bo to jedyny przypadek albinotycznego przedstawiciela tego gatunku w ZOO na całym świecie. Urodziła się 12 grudnia 2018 roku w Oliwie. Swój unikalny kolor zawdzięcza zaburzeniom metabolizmu enzymu tyrozynazy, co nie pozwala na przekształcenie się prekursora melaniny w pełnowartościową melaninę, czyli barwnika w skórze, a także w piórach, sierści czy we włosach.W poprzednich rundach pingwinka albinoska zdobyła ponad 30 tysięcy głosów i na ten moment prowadzi również w finałowej rundzie. Głosy można oddać na oficjalniej stronie organizacji oraz na ich profilu Facebook'owym. Konkurs potrwa do wtorku, 16 kwietnia. Jak zdradzili pracownicy ZOO, Kokosanka za zwycięstwo otrzyma śledziowy tort.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.