W tym roku studia wyższe rozpoczęło 428 tys. osób. W rankingu uczelni podlegających nadzorowi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wśród najchętniej wybieranych szkół wyższych znalazły się trzy z Gdańska. Co warte zaznaczenia ranking nie obejmuje uczelni medycznych, artystycznych oraz teologicznych.
W zestawieniu uczelni publicznych z największą liczbą kandydatów na jedno miejsce wygrała Politechnika Poznańska (6,6 osoby na miejsce). Zaraz za nią uplasowała się Politechnika Gdańska (6,5 osoby na miejsce). W pierwszej dziesiątce uczelni w tym rankingu, na dziewiątym miejscu znalazła się inna lokalna uczelnia - Uniwersytet Gdański z wynikiem 4,2 kandydata na miejsce.
- Politechnika Gdańska już po raz kolejny znalazła się w czołówce najpopularniejszych uczelni technicznych w kraju. Tak duża liczba chętnych na studia cieszy, ale nie jest też dla nas zaskoczeniem. Różnorodna oferta naszej uczelni przyciąga młodych i zdolnych kandydatów, którzy mogą wybierać wśród wielu kierunków studiów udanie wpisujących się w obecne trendy na rynku pracy - wylicza prof. Krzysztof Wilde, rektor PG.
Na Politechnice Gdańskiej najpopularniejszymi kierunkami w tegorocznej rekrutacji okazały się: ekonomia, mechatronika oraz gospodarka przestrzenna.
W kategorii uczelni niepublicznych najczęściej wybieranych przez kandydatów dwukrotnie na podium znalazła się Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku. WSB zajęła drugie miejsce w rankingu najczęściej wybieranych uczelni przez kandydatów rozpoczynających studia stacjonarne oraz trzecie miejsce w przypadku zaczynających studia zaoczne. W tym roku akademickim w Wyższej Szkole Bankowej naukę rozpoczęło ponad 8 000 kandydatów.
- Od kilkunastu lat Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku jest najszybciej rozwijającą się uczelnią w kraju. Dlatego też nasz sukces rekrutacyjny w roku 2020 nie jest już czymś nadzwyczajnym. Dynamicznie zwiększająca się z roku na rok liczba studentów jest rezultatem wielu celowych i konsekwentnie prowadzonych działań o strategicznym znaczeniu. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć kształtowanie programów studiów na podstawie najnowszych osiągnięć nauk, zawierających wiedzę przydatną w rozwiązywaniu problemów praktyki życia społeczno-gospodarczego - mówi dr hab. Jan Wiśniewski, prof. WSB, rektor WSB w Gdańsku.
Na WSB największym zainteresowaniem cieszyły się dwa kierunki: zarządzanie i informatyka.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.