Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zachęca rodziców i opiekunów do składania wniosków o bezpłatne obiady dla uczniów i przedszkolaków w placówkach oświatowych. Są one rozpatrywane przez Centra Pracy Socjalnej (CPS), które obsługują dzielnice zamieszkania wnioskodawcy. Poniżej publikujemy listę CPS wraz z adresami i kontaktami:
Podanie można napisać odręcznie i należy do niego dołaczyć między innymi:
- dokumenty potwierdzające wysokość dochodów za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku (np. zaświadczenie od pracodawcy, odcinek renty, odcinek emerytury);
- w przypadku, gdy w rodzinie są osoby z niepełnosprawnością lub długotrwale chore - aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub zaświadczenie o stanie zdrowia;
- osoby prowadzące działalność gospodarczą - oświadczenie o uzyskanym dochodzie, zaświadczenie z Urzędu Skarbowego.
Jak wygląda rozpatrzenie wniosku?
Po złożeniu wniosku MOPR przeprowadza wywiad środowiskowy w miejscu zamieszkania wnioskodawcy, aby dokładnie zweryfikować sytuację rodziny. W razie pytań lub wątpliwości, pracownicy CPS MOPR są gotowi udzielić szczegółowych informacji.
- Dodajmy, że pomoc świadczona jest dla mieszkańców Gdańska w ramach Programu osłonowego w zakresie dożywiania na lata 2024 - 2028. Został on uchwalony przez Radę Miasta Gdańska do wieloletniego, rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024 - 2028 - informuje Sylwia Ressel z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.
Wsparcie to jest kluczowe dla wielu rodzin, które borykają się z trudnościami finansowymi, a możliwość uzyskania bezpłatnych obiadów stanowi realną pomoc w zapewnieniu dzieciom zdrowego i pełnowartościowego posiłku każdego dnia.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.