reklama

Wiceprezydent Piotr Borawski składa rezygnację. Będą zmiany na stanowiskach?

Opublikowano:
Autor:

Wiceprezydent Piotr Borawski składa rezygnację. Będą zmiany na stanowiskach? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Samorząd Dotychczasowy wiceprezydent Gdańska oraz szef struktur Platformy Obywatelskiej na Pomorzu, Piotr Borawski złożył rezygnację ze stanowiska. Kto w nowej kadencji będzie rządził u boku Aleksandry Dulkiewicz i jak zakończy się wewnętrzny konflikt między Koalicją Obywatelską a Wszystko dla Gdańska?
reklama

Piotr Borawski od pięciu lat pełni funkcję wiceprezydenta miasta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu. Przez ostatnie lata odpowiadał on między innymi za transport zbiorowy w Gdańsku. Jak poinformował portal Trójmiasto.pl, w poniedziałek, 6 marca Borawski podał się do dymisji.

Narasta wewnętrzny konflikt

Tak naprawdę od ogłoszenia wyników wyborów samorządowych narastają spekulacje, kto poza Aleksandrą Dulkiewicz będzie rządził naszym miastem. Lokalni działacze Koalicji Obywatelskiej nie ukrywają, że chcieliby zwiększyć swoją ilość wiceprezydentów. Dotychczas był to jedynie Piotr Borawski, który dziś zrezygnował ze stanowiska. Na giełdzie nazwisk miały znaleźć się również Emilia Lodzińska i Agnieszka Owczarczak (dotychczasowa Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska).

[news:1343510]

W tej sprawie narasta szczególny konflikt pomiędzy Koalicją Obywatelską i Wszystko dla Gdańska. Jakiś czas temu prezydent Gdańska przyznała jednak wprost, że nie będzie chciała zmieniać otoczenia swoich najbliższych współpracowników. Właśnie to miało nie spodobać się Piotrowi Borawskiemu, czego efektem jest poniedziałkowa dymisja. Przypomnijmy: KO oczekiwała nawet trzech wiceprezydentów z uwagi na wyniki osiągnięte w kwietniowych wyborach. Zgodnie z ustawą, w mieście wielkości Gdańska może być maksymalnie czterech wiceprezydentów.

Kto w gronie wiceprezydentów?

Wiadomo, że prezydent Aleksandra Dulkiewicz zaproponowała swoim najbliższym współpracownikom działanie w tym samym składzie. Zaproszenie trafiło do Piotra Grzelaka, Moniki Chabior, Piotra Kryszewskiego i właśnie Piotra Borawskiego. Ten ostatni go nie przyjął i niewykluczone, że wyda stosowne oświadczenie.

Warto podkreślić, że jeśli skłócone strony osiągną kompromis, to jak najbardziej możliwy jest powrót Borawskiego do grona wiceprezydentów. Tych można powoływać i odwoływać w każdym momencie trwającej kadencji. 

Mieszkańcy wybrali

Co ciekawe, w przeciwieństwie do Piotra Grzelaka, Piotr Borawski nie zrzekł się mandatu radnego od razu po wyborach. Kandydował on z "jedynki" w okręgu nr 3 i osiągnął wynik prawie 5800 głosów. Polityk już wcześniej zasiadał w radzie miasta i szefował klubem Koalicji Obywatelskiej. Na wiceprezydenta powołał go Paweł Adamowicz poprzez porozumienie zawarte między KO i WdG w 2018 roku.

Borawski wywołuje jednak mieszane uczucie wśród gdańszczan, którzy krytykują go głównie za niewystarczający rozwój transportu zbiorowego w Gdańsku. Do tego dochodzi odpowiedzialność za wdrażanie systemu Fala, który nadal działa w fazie testów i jest pełen błędów. Nie brakuje jednak osób, które pochwalają działania Piotra Borawskiego i kibicują mu w przyszłości.

[news:1543332]

[news:1539716]

To nie koniec wyborczych zaskoczeń. Dziś do klubu radnych Wszystko dla Gdańska dołączyła z kolei Jolanta Banach, która swój mandat zdobyła, startując z list Wspólnej Gdańskiej Drogi 2050.

[news:1553841]

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama