reklama

Na ratunek edukacji! Przyszłość+ rozwiązaniem Polski 2050

Opublikowano:
Autor:

Na ratunek edukacji! Przyszłość+ rozwiązaniem Polski 2050 - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ParlamentarzyściW poniedziałek, 19 czerwca odbyła się konferencja zorganizowana przez Polskę 2050 Szymona Hołowni. Przedstawiono na niej nową inicjatywę legislacyjną dotyczącą edukacji - "Przyszłość+".
reklama

Członkowie Polski 2050 Szymona Hołowni postanowili nagłośnić swoją inicjatywę legislacyjną dotyczącą edukacji – „Przyszłość +”. Program ten zamyka się w wielu obszarach, a finalnie ma "naprawić" polski system edukacji.

- Edukacja to jeden z naszych najważniejszych tematów. Przygotowaliśmy niezwykle bogaty i ciekawy program w moim przekonaniu. Ten program był wielokrotnie konsultowany z różnymi środowiskami i uzyskał bardzo wysokie noty, w szczególności wśród środowisk eksperckich, które zajmują się właśnie tematem edukacji. „Przyszłość +” dotyczy właśnie finansowania edukacji, chcemy zagwarantować, żeby co roku na edukację wydawać 6 procent PKB – tłumaczy Joanna Mucha, posłanka koła parlamentarnego Polska 2050.

Zdaniem członków Polski 2050 edukacja w naszym kraju jest w tragicznym stanie, co stanowi główny powód stworzenia takiego programu. Joanna Mucha wypomina rządzącym to, że wszelkie podejmowane przez nich działania były nieskuteczne. Stan polskiego nauczania nie jest jednak jedynym zmartwieniem członków partii Szymona Hołowni. 

Członkowie partii Polska 2050 opracowali kilka postulatów, które ich zdaniem powinny znacznie poprawić stan polskiej edukacji.

- Postulujemy o to, żeby ciepły posiłek był dla każdego dziecka w szkole. Zarówno dla tych dzieci, dla których to będzie jedyny posiłek tego dnia w szkole, jak i dla tych, które bardzo często są w szkole po 7, 8 czy nawet 9 godzin. To jest też posiłek regeneracyjny, taki, który da im dodatkową energię do spędzenia w szkole kolejnych godzin -  mówi wiceprzewodnicząca.

Kolejny postulat dotyczy jakości nauczania języka angielskiego w Polsce.

- Drugi postulat dotyczy płynnego języka angielskiego w szkole. Chyba nie muszę tłumaczyć, że znajomość języka angielskiego poszerza horyzonty. Zarówno w kontekście edukacyjnym, możliwości wyjazdu chociażby na Erasmus, ale także w życiu zawodowym. Angielski umożliwia zdobycie lepszej, lepiej płatnej pracy. Chcemy, żeby w każdej szkole odbywała się lekcja angielskiego każdego dnia, bez względu na to, czy to szkoła prywatna, czy publiczna. Nieważne gdzie, ważne żeby każdy uczeń wyszedł z tej szkoły z płynnym językiem angielskim – mówi Agnieszka Buczyńska.

Duży nacisk postawiono na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.

Ostatni dzwonek, aby podjąć działania

- Dla mnie, jako matki córek w wieku szkolnym niezwykle ważne jest, aby dzieci w szkole czuły się bezpiecznie. Aby te dzieci nie rozwiązywały tylko i wyłącznie problemów z zakresu matematyki czy języka polskiego czy innych przedmiotów. Ważne, żeby umiały rozwiązywać problemy emocjonalne, dotyczące ich życia szkolnego i problemów pozaszkolnych. Postulujemy, aby w każdej szkole był dostępny psycholog, z którym dzieci w bezpiecznych warunkach będą mogły porozmawiać. Jako Trzecia Droga właśnie o ten dostęp do opieki psychologicznej dla każdego dziecka i dorastającej osoby postulujemy – wyjaśnia Wioleta Tomczak, członkini zarządu regionu oraz przewodnicząca koła nr 26 w Gdyni.

Po pandemii koronawirusa, największy odsetek samobójstw wśród młodzieży osiągnęło województwo pomorskie. Z pewnością nie jest to powód do dumy.

- Należy poprawić jakoś polskiego systemu edukacji i usług publicznych. Proponowane przez nas zwiększenie budżetu na edukację to nie jest cel sam w sobie, to jedynie środek do zapewnienia dzieciom tego, co potrzebują i spełnienia postulatów. Przyszłość naszego kraju leży w edukacji. Jednak ta przyszłość nie jest ani lewicowa, ani prawicowa. Jest nasza wspólna. Dlatego zachęcamy wszystkie organizacje i partie do wspólnego paktu w imię edukacji. Paktu ponad podziałami, który pozwoli planować rozwój edukacji na całe pokolenia, a nie tylko na określone kadencje – mówi Łukasz Kopeć, przewodniczący regionu pomorskiego partii.

Tym projektem Polska 2050 Szymona Hołowni chce poprawić stan naszej edukacji. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama