Budżet Obywatelski w Gdańsku odbywa się już od jedenastu lat. Przez ten czas wiele zmieniło się w jego formule i zasadach, choć zamysł pozostał ten sam - możliwość bezpośredniego decydowania, na co zostaną przeznaczone publiczne środki z miejskiej kasy. Mieszkańcy mogą zgłaszać najróżniejsze propozycje z szerokiego zakresu kategorii. Do głosowania w Budżecie Obywatelskim 2024 dopuszczono dokładnie 680 projektów - jest to rekordowa liczba.
[news:1410744]
Kto i jak może zagłosować?
Do głosowania w Budżecie Obywatelskim uprawnione są osobyzameldowane w Gdańsku na pobyt stały lub czasowy (również młodzież poniżej 18 roku życia) posiadające Gdańską Kartę Mieszkańca wpisane do rejestru wyborców, choć niezameldowane w Gdańsku
Głosować można zdalnie poprzez zalogowanie na miejskiej stronie. Strona Budżetu Obywatelskiego informuje również o możliwości oddania głosu w punktach konsultacyjnych, których lista będzie dostępna w portalu BO.
[news:1474078]
Przy głosowaniu internetowym możemy zalogować się na dwa sposoby: przez numer PESEL oraz Gdańską Kartę Mieszkańca. W pierwszym przypadku będzie trzeba podać też swój adres mailowy lub numer telefonu. Do głosowania w punkcie konsultacyjnym wystarczy okazanie dowodu osobistego.
Każda osoba ma do dyspozycji 8 punktów z czego:
5 na projektów dzielnicowe 1 na projekty ogólnomiejskie 1 na zielone projekty dzielnicowe 1 na zielone projekty ogólnomiejskie
Co istotne, nie trzeba głosować na projekty ze swojej dzielnicy zamieszkania. Każdy uprawniony do głosowania może wybrać propozycję z każdej części miasta.
Głosowanie trwa od 11 do 25 września. Ogłoszenie wyników nastąpi z kolei najpóźniej 29 września.
[news:1396563]
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.