W ubiegłym tygodniu zakończyła się weryfikacja ponad 600 zgłoszonych projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Spośród nich zakwalifikowano 356 projektów, które spełniły wszystkie wymogi formalne.
W trakcie weryfikacji cześć projektów została wycofana przez samych wnioskodawców, np. poprzez połączenie z innym. Część wniosków nie spełniała podstawowych zasad zgłoszenia i została już na samym początku odrzucona z uwagi na brak wersji papierowej wniosku wraz z podpisem mieszkańca popierającego wniosek. Weryfikacja wszystkich zgłoszeń trwała ponad trzy miesiące. - mówi Sylwia Betlej Kierownik Referatu Partycypacji Społecznej i Rad Dzielnic w Urzędzie Miejskim w Gdańsku.
Część projektów nie przeszło weryfikacji także z następujących powodów: sprzeczność z programami i strategami Miasta, czyli kolizja z planowanymi lub realizowanymi zadaniami, wysokość kosztów projektów przekraczająca pule środków dzielnicowych, planowanie inwestycji na terenach przy wspólnotach, które nie wydzierżawiły lub wykupiły terenu przylegającego do budynków.
Po raz pierwszy w Gdańsku prowadzony jest Zielony Budżet Obywatelski, przewidziany na inwestycje związane z terenami zielonymi, terenami wypoczynku i rekreacji. W ramach tej części budżetu zgłoszono 138 projektów, z czego 98 zakwalifikowano do głosowania. Na projekty zielone przeznaczono 3 960 000 zł. Na cały Budżet Obywatelski przeznaczono zaś 18 428 001.
Głosowanie na wybrane przez mieszkańców projekty będzie można w dniach 16-30 listopada 2020 roku. Projekty zwycięskie zostaną wyłonione maksymalnie do 7 grudnia 2020 roku. Ze wszystkimi zgłoszonymi projektami można zapoznać się na stronie Budżetu Obywatelskiego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.