reklama

Zacznie się już o północy. Alert drugiego stopnia dla Pomorza

Opublikowano:
Autor:

Zacznie się już o północy. Alert drugiego stopnia dla Pomorza - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Alerty METEORządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega mieszkanców Pomorza przed gwałtownym pogorszeniem pogody. IMGW wydało alert drugiego stopnia ktory obowiązywać będzie od północy, 1 stycznia. Sprawdź, czego można się spodziewać.
reklama

Alert RCB dla części województwa pomorskiego

Mieszkańcy województwa pomorskiego otrzymali wiadomości z ostrzeżeniem od RCB.

Od dziś (31.12) do 2.01 prognozowany jest bardzo silny wiatr. Zachowaj ostrożność podczas aktywności na zewnątrz, nie przebywaj i nieparkuj pod drzewami – czytamy w przesłanym komunikacie.

Alert dotyczy mieszkańców części woj. pomorskiego, zachodnipomorskiego i dolnośląskiego.

Wydano alert drugiego stopnia

IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia dla Pomorza. Niebezpieczne zjawisko wystąpić ma 1 stycznia 2025 roku o północy i potrwać aż do czwartku, 2 stycznia.

reklama

–  Prognozuje się wystąpienie silnego i bardzo silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 115 km/h, z południowego zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią 01.01.2025 w ciągu dnia i wieczorem.

Prawdopodobieństwo wystąapienia silnego wiatru szacuje się na 80 proc.

Jak dodają synoptycy, ostrzeżenie może zostać wydłużone.

Alert drugiego stopnia wydano dla niektórych powiatów na terenie woj. pomorskiego: puckiego, lęborskiego, wejherowskiego oraz słupskiego.

Jak zachować się w trakcie silnego wiatru

Silny wiatr może powodować poważne szkody. Zabezpiecz przedmioty na zewnątrz: schowaj doniczki, lekkie meble i ozdoby, a markizy oraz parasole ogrodowe zwiń. Upewnij się, że śmietniki i inne ruchome elementy są dobrze przymocowane. Takie działania pomogą zminimalizować zagrożenie podczas wichury.

reklama

Podczas wichury unikaj wychodzenia na zewnątrz. Jeśli musisz, trzymaj się z dala od drzew, słupów energetycznych i rzek. Zamknij okna i drzwi, aby uniknąć przeciągów i zabezpiecz wnętrze. Podróżując autem, parkuj z dala od drzew i zmniejsz prędkość. Ograniczenie ryzyka to podstawa w trudnych warunkach.

Śledź dalsze prognozy pogody i alerty, np. od IMGW. Dzięki aplikacjom mobilnym możesz otrzymywać bieżące ostrzeżenia. Komunikacja z bliskimi i sąsiadami zapewni wsparcie w razie awarii. W odpowiednim przygotowaniu kluczowa jest rozwaga i szybka reakcja – pamiętaj, bezpieczeństwo Twoje i innych to priorytet

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama