Refundacja in vitro otwarta dla par zmagających się z niepłodnością

Opublikowano:
Autor:

Refundacja in vitro otwarta dla par zmagających się z niepłodnością - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Wyzwania zdrowotne nie omijają młodych ludzi, a jednym z coraz bardziej powszechnych problemów jest niepłodność. Zwiększa się tym samym liczba par zmagających się z trudnościami z naturalnym poczęciem dziecka. Dla wielu z nich in vitro jest jedyną nadzieją na spełnienie marzeń o rodzicielstwie. Niestety, koszty tych procedur są dosyć wysokie, jednak zmiana w postaci wdrożenia rządowego programu refundacji in vitro może przynieść ogromną ulgę i nowe możliwości dla par. Program jest realizowany przez ośrodki wspomaganego rozrodu, jak Klinika Bocian w Gdańsku.

Jak wyglądają kryteria kwalifikacji par do programu?

Pary, które pragną wziąć udział w rządowym programie in vitro, muszą spełnić pewne kluczowe kryteria, aby się do niego zakwalifikować. Ważnym kryterium jest bycie w związku małżeńskim lub pozostawanie we wspólnym pożyciu. Istnieją też określone kryteria medyczne, które muszą być spełnione przez pacjentów. Para musi posiadać stwierdzoną lub nieleczoną skutecznie niepłodność w okresie ostatnich 12 miesięcy przed przystąpieniem do programu. Znaczenie ma również wiek. Maksymalny wiek dla kobiet wynosi 42 lata przy wykorzystaniu własnych oocytów lub nasienia, a 45 lat, gdy para decyduje się na dawstwo komórek jajowych lub zarodków. Dla mężczyzn, limit wieku wynosi 55 lat. Ograniczenia te uwzględniają biologiczne czynniki, które mogą wpłynąć na skuteczność procedur in vitro. Osoby, które wcześniej uczestniczyły w samorządowych programach dofinansowania in vitro, posiadające już potomstwo lub dysponujące kriokonserwowanymi zarodkami, również mogą ubiegać się o udział w programie. To sprawia, że program jest dostępny również dla tych, którzy wcześniej mogli skorzystać z innych form wsparcia.

Co będzie finansowane w rządowym programie in vitro?

Rządowy program in vitro oferuje szeroki zakres możliwości dla par, które pragną skorzystać z procedur wspomaganego rozrodu. Refundacja obejmie nie tylko procedury z wykorzystaniem własnych gamet, ale również z dawstwem nasienia, komórek jajowych oraz zarodków. Program przewiduje, że pary mogą skorzystać z maksymalnie 6 procedur wspomaganego rozrodu, jednak w przypadku dawstwa partnerskiego lub nasienia, refundacja będzie obejmować do 4 cykli. Gdy konieczne jest skorzystanie z dawstwa komórek jajowych, możliwe będzie refinansowanie do 2 cykli. Natomiast w przypadku dawstwa zarodków, para będzie mogła skorzystać z refundacji do 6 cykli. Finansowanie z budżetu państwa obejmie m.in. wizyty lekarskie, punkcje jajników, procedury embriologiczne, transfer zarodków oraz mrożenie zarodków. Co więcej, program uwzględnia potrzeby par, które leczą się onkologicznie, umożliwiając im mrożenie komórek jajowych i plemników. To ważny element, który daje nadzieję na rodzicielstwo osobom borykającym się z chorobami nowotworowymi.

W jaki sposób zapisać się do programu?

Pary zainteresowane udziałem w rządowym programie in vitro mogą uzyskać szczegółowe informacje u realizatorów programu, czyli w wybranych ośrodkach specjalizujących się w leczeniu niepłodności. Jednym z takich ośrodków jest Klinika Bocian w Gdańsku, zlokalizowana przy Alei Grunwaldzkiej 103A. Zajmuje się ona diagnostyką i leczeniem niepłodności, także za pomocą in vitro. Realizatorami programu in vitro także zostały ośrodki Kliniki Bocian w Białymstoku, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Warszawie. Aby dowiedzieć się więcej na temat refundacji in vitro, kwalifikacji par można bezpośrednio skontaktować się z kliniką pod numerem telefonu: +48 58 350 28 80 lub odwiedzając stronę: https://klinikabocian.pl/klinika/dofinansowanie-in-vitro

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy