Spór z pracodawcą, bankiem, podział majątku czy ustanowienie opieki nad dziećmi — na skutek życiowych perturbacji każdy z nas może stanąć na sądowej wokandzie. Nie tylko w charakterze świadka, ale także jako poszkodowany lub oskarżony. Jeśli nie masz wiedzy na temat meandrów prawa, sądowych procedur i niezbędnych formalności samodzielne potyczki z wymiarem sprawiedliwości mogą być nie tylko stresujące, ale także…bezowocne. W takich okolicznościach wartym rozważenia rozwiązaniem będzie sięgnięcie po profesjonalną pomoc w postaci kancelarii adwokackiej.
Czym jest kancelaria adwokacka?
Kancelaria adwokacka to miejsce pracy specjalistów prawa — adwokatów. Ci nie są jednak „zwykłymi” prawnikami. Aby uzyskać tytuł adwokata, należy bowiem nie tylko ukończyć 5-letnie prawnicze studia (ukończenie studiów daje tytuł prawnika), ale także 3-letnią aplikację adwokacką, która w praktyczny sposób przygotowuje do zawodu. To jednak nie wszystko. Warunkiem uzyskania tytułu jest także pozytywny wynik egzaminu przygotowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Wykonywanie zawodu adwokata reguluje ustawa z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze (Dz.U. Nr 16, poz. 124 z późn. zm).
Co może zrobić dla Ciebie adwokat?
Wynajmując adwokata, możesz liczyć na kompleksowe, wielowymiarowe wsparcie. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu specjalista:
- pomoże rozwikłać Twoje problemy prawne — doradzi, wskaże najlepsze rozwiązania, możliwości i opcje;
- w fachowy sposób przygotuje pisma wymagane przez wymiary sprawiedliwości;
- pomoże przebrnąć przez prawne aspekty rozwodu, separacji, podziału władzy rodzicielskiej czy ustalenia kontaktów z dziećmi, przerwy w karze, warunkowego przedterminowego zwolnienia czy odroczenia wykonania kary, odszkodowań, zadośćuczynień czy naprawienia wyrządzonych szkód;
- poprowadzi mediacje mające na celu pogodzenie zwaśnionych stron;
- stworzy i/lub zaopiniuje umowy;
- przygotuje dokumentację spółki;
- będzie reprezentował Cię na sali sądowej, w sprawach karnych i cywilnych.
Źródło: https://adwokat.elblag.pl/
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.