Spacery po gdańskich dzielnicach z lokalnymi przewodnikami to realizowany od kilku lat projekt Instytutu Kultury Miejskiej. Tworzą go mieszkańcy: entuzjaści Gdańska, jego dzielnic, znawcy historii i dziejów miejsc, z którymi związane są ich dziecięce wspomnienia i dorosłe uczucia.
W ramach projektu dzielnicowi przewodnicy oprowadzają gdańszczan oraz turystów alternatywnymi trasami po Zaspie, Dolnym Mieście, Biskupiej Górce, Nowym Porcie, Oruni, Oliwie i Wyspie Sobieszewskiej.
- Spacery to szansa na poznanie ciekawych, mniej znanych miejsc, o których istnieniu być może nie miało się wcześniej pojęcia. Często zdarza się, że historie opowiedziane przez Lokalnego Przewodnika lub Przewodniczkę zaskakują nawet najstarszych mieszkańców danej dzielnicy. Turyści doceniają z kolei możliwość zwiedzania z dala od utartych tras na rzecz alternatywnych ścieżek, dzięki którym mogą przez chwilę poczuć się jak mieszkańcy Gdańska. Zaglądając na podwórka, do kamienic i miejsc często niedostępnych dla osób "z zewnątrz", poznają klimat charakterystyczny dla danej części miasta - tłumaczy Martyna Gutowska z Instytutu Kultury Miejskiej.
Dzielnicowe spacery zostały zaplanowane na całe wakacje. W dni robocze będą rozpoczynać się o godz. 17.30: we wtorki i czwartki na Zaspie, Oruni, Wyspie Sobieszewskiej, w poniedziałki i środy na Biskupiej Górce, środy i piątki w Oliwe oraz w środy w Nowym Porcie.
W weekendy przewodnicy zapraszają na spacery w sobotę o godz. 10.30 na Wyspę Sobieszewską, a o 12.00 na Zaspę, Orunię, Biskupią Górkę i do Nowego Portu. W niedzielę o godzinie 12.00 ruszają spacery na Dolnym Mieście i w Oliwie.
Spacery po Stoczni Gdańskiej Szlakami Kobiet odbywać się będą w środy i piątki o godz. 17.00 lub 18.00 oraz w niedziele o godz. 16.00.
Udział jest bezpłatny, ale obowiązuje limit miejsc i zapisy przez stronę IKM lub w Punkcie Informacji Kulturalnej IKM.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.