Wystawa będzie poświęcona obrazom o Gdańsku w surrealistycznym świecie lat 20. minionego stulecia. Przewrotnie kolekcja "Kolorowe sny o Gdańsku" powstała podczas kwarantanny obecnych, trudnych lat 20. obecnego stulecia. Dla autora czas ten okazał się wspaniałym momentem aby całkowicie oddać się pasji twórczości. Owocem jest kolekcja 15 niezwykłych obrazów, w których możemy dostrzec ogromną miłość do Gdańska i nie tylko...
Z tęsknoty za wolnością w czasie pandemii oraz z mojego uwielbienia do Gdańska, powstał pierwszy obraz serii: „Danzig dencing”, a następnie jego odsłony. Przez trzy tygodnie namalowałem łącznie 15 obrazów, które stanowią opowieść o życiu dawnych Gdańszczanek i Gdańszczan. To oczywiście moje wyobrażenie przeszłości miasta, w którym obecnie pracuję i tworzę, a które pokochałem tak bardzo, że jest moją muzą. Cykl „Danzig dencing” nie został zamknięty… po jej publicznej prezentacji powstaną kolejne obrazy. Zapraszam wszystkich do jej współtworzenia – mów Vasyl Netsko, autor.
Malarską podróż po dawnym Gdańsku umili koncert utworów z dwudziestolecia międzywojennego w autorskich aranżacjach Anny Gospodarek, który wykona zespół w składzie: Anna Gospodarek – skrzypce, Radosław Blonka – wokal, Patryk Matusiak – fortepian. W repertuarze znajdą się m.in. piosenki Mieczysława Fogga, Eugeniusza Bodo, Henryka Warsa, Władysława Szpilmana: takie jak Ta ostatnia niedziela czy Umówiłem się z nią na dziewiątą. Koncert zorganizowany jest w ramach projektu Kultura w Koronie II.
Podróże w czasie najlepiej odbywać w odpowiednim stroju – wybierzcie się więc na wernisaż i koncert w stylizacji z lat 20.!
Ekspozycja samej wystawy potrwa do 31.12.2021 r.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.