reklama

Historyczne wnętrza gdańskich kamienic dostępne online

Opublikowano:
Autor:

Historyczne wnętrza gdańskich kamienic dostępne online - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Instytucje kulturyMuzeum Gdańska od miesiąca można oglądać nie tylko na żywo, ale także w wersji online, na przykład z domu. W sierpniu uruchomiono specjalny portal, w którym można wirtualnie zwiedzić dziewięć oddziałów Muzeum Gdańska. Wśród nich znajduje się m.in. Ratusz Głównego Miasta, Twierdza Wisłoujście, a od kilku dni także Dom Uphagena.
reklama

Dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu "kultura w sieci" Muzeum Gdańska uruchomiło wirtualną odsłonę swoich oddziałów. Nie wychodząc z domu można odwiedzić wnętrza na przykład Dworu Artusa, Ratusza Głównego Miasta czy Muzeum Bursztynu. Ciekawe są wnętrza Domu Uphagena. Przedstawia go sześć panoram wraz z kilkudziesięcioma opisami eksponatów. Wirtualne zwiedzanie umożliwia obejrzenie miejsc niedostępnych do tej pory dla ruchu turystycznego. Można obejrzeć takie pomieszczenia z m.in. Muzeum Poczty Polskiej, Twierdzy Wisłoujście, czy Wartowni nr 1 na Westerplatte. 

– Możliwość odbycia wirtualnej wycieczki to najlepszy sposób na zobaczenie miejsc, w których wcześniej się nie było, albo do których chce się wracać. Takim miejscem jest właśnie Dom Uphagena, jedyna w Polsce i jedna z niewielu kamienic mieszczańskich w Europie udostępnionych do zwiedzania. Spacerując po ulicy Długiej w hałasie letniego sezonu turystycznego łatwo przeoczyć możliwość odbycia podróży w czasie oraz zapoznania się z życiem codziennym elit dawnego Gdańska i pięknem wystroju jego dawnych domów – mówi Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska.

reklama

Wirtualne zwiedzanie Muzeum Gdańska możliwe jest na stronie wirtualne.muzeumgdansk.pl. Do końca września pojawią się tam również wycieczki po Muzeum Nauki Gdańskiej, czyli wieży kościoła św. Katarzyny, a także po Kuźni Wodnej w Oliwie. Cały projekt "Gdańskie skarby kultury narodowej w wirtualnej odsłonie" kosztował 74,5 tys. zł. Przedsięwzięcie dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego kwotą w wysokości 49 tys. zł.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama