reklama

Rusza 14. edycja festiwalu Narracje. Jak wygląda Orunia oczami artystów?

Opublikowano:
Autor:

Rusza 14. edycja festiwalu Narracje. Jak wygląda Orunia oczami artystów? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Imprezy Zbliża się kolejna edycja festiwalu Narracje. W tym roku odbędzie się on pod hasłem „Czułe Punkty”. Artyści zabiorą nas na Orunię, którą postarają się przedstawić za pomocą sztuki.
reklama

W piątek oraz sobotę, 17 i 18 listopada odbędzie się 14. edycja Festiwalu Narracje. Wydarzenie co roku gromadzi kilka tysięcy zainteresowanych. Tegoroczna edycja skupi się na dzielnicy Orunia i to właśnie jej oblicze postarają się przedstawić zaangażowani artyści.

- Prace zaproszonych artystek i artystów, a także odbywające się podczas festiwalu działania performatywne i edukacyjne, posłużą do budowania wspólnego doświadczenia i sytuacji uważnego przyglądania się Oruni. Skupimy się na tworzących ją historiach, jej architekturze, tkance społecznej i przyrodniczej. Artystki i artyści zidentyfikują czułe punkty na mapie dzielnicy, zarówno te fizyczne, jak i efemeryczne – przychodzące z emocji, biografii, plotek, legend i anegdot. Wejdą z nimi w dialog, zaproszą do wspólnej rozmowy – opowiadają kuratorzy, Katarzyna Słoboda i Jakub Gawkowski.

W ramach wydarzenia przygotowano spacery po dzielnicy, które przeprowadzą uczestników przez trasę pełną instalacji artystycznych przygotowanych w ramach festiwalu. Odbędą się one 17 i 18 listopada, pierwszy wystartuje o godzinie 17:30, a kolejne co pół godziny do 20:30.

[facebook:https://www.facebook.com/photo?fbid=774449237812833&set=a.767507138507043&locale=pl_PL]

W tym roku organizatorzy ułatwili dostęp do wydarzenia osobom, które na co dzień nie posługują się językiem polskim. Spacery w języku ukraińskim rozpoczną się o 18:45, a w języku angielskim o 19:45. Będą one ruszały spod Punktu Informacyjnego przy Przedszkolu nr 9 w Parku Oruńskim. Tam będzie można również pobrać mapy z trasą, które umożliwiają jej samodzielne przejście.

Przygotowano również atrakcje dla najmłodszych. Codziennie od 17:30 do 20:30 w Domu Sąsiedzkim „Gościnna Przystań” mieszczącym się przy ul. Dworcowej 11 będą się odbywały bezpłatne aktywności dla dzieci. Nie wymagają one zapisów oraz są darmowe.

Pełen harmonogram wydarzeń, które będą się odbywały w ramach festiwalu, można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Kultury Miejskiej.

Łatwiejszy dojazd, dzięki dodatkowym autobusom

W trakcie trwania wydarzenia co około 30 minut będą kursowały dodatkowe autobusy linii 613 oraz 614. Linia 613 przejedzie trasą: Łostowice Świętokrzyska – Świętokrzyska – Małomiejska – Podmiejska – Trakt św. Wojciecha – Gościnna, a linia 614 trasą: Dworzec Główny – Podwale Grodzkie – Wały Jagiellońskie – Okopowa – Trakt św. Wojciecha – Gościnna.
Ponadto na miejsce będzie można dojechać regularnymi liniami: 132, 189, 200, 205, 207, 232 oraz 289.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama