Tegoroczna edycja Festiwalu Szekspirowskiego jest szansą do obejrzenia zagranicznych spektakli oraz wzięcia udziału w wyjątkowych wydarzeniach towarzyszących. Teatr Szekspirowski odwiedzą nie tylko artyści z całego kraju, ale i również m.in. z Peru, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Włoch oraz Chorwacji.
Podczas 28. edycji festiwalu na scenie Szekspirowskiego zagoszczą znane wszystkim tytuły takie jak „Hamlet” w reżyserii Declana Donellana oraz postapokaliptyczna i jedna z najsmutniejszych wersji „Romeo i Julia” w reżyserii Rostyslava Derzhypilskiego. Nie zebranie również 10 nowych tytułów, a tym najnowszej produkcji Teatru Szekspirowskiego „Burza. Prequel” Maliny Prześlugi, w reż. Joanny Zdrady.
„Myślenie ma sens”
Tegoroczny program wydarzeń towarzyszących festiwalowi otrzymał nazwę „Myślenie ma sens”. Jest on szansą do poznania artystów, obejrzenia prób oraz zagłębienia się w techniki gry aktorskiej.W piątek, 26 lipca będzie można się spotkać z architektem Renato Rizzi z Uniwersyteckiego Instytutu Architektury z Wenecji, który jest twórcą Teatru Szekspirowskiego. Opowie on o swoich inspiracjach oraz technikach wykorzystywanych przy projektowaniu obiektów.
Gra aktorska zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych i potrzeba wiele ćwiczeń do jej opanowania. Warsztaty aktorskie “HAMLET: ACTION/WORD”, które odbędą się w niedzielę, 28 lipca będą okazją do treningu pod okiem specjalistów. Warsztaty rozpoczną się wprowadzeniem oraz opowiedzeniem o losach postaci. Następnie uczennicy nauczą się odgrywać najbardziej kluczowe sceny.
We wtorek, 30 lipca organizatorzy zapraszają na śniadanie festiwalowe po „Hamlecie”. Choć nazwa wydarzenia bezpośrednio nawiązuje do jednego ze spektakli, to na śniadanie jest zaproszona każda osoba biorąca udział w festiwalu. Na miejscu odbędą się liczne rozmowy na temat spektakli, a każdy z uczestników będzie mógł zakupić przekąski w festiwalowym barze.
Pełen program wydarzeń oraz bilety można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.