- Odbudowa Gdańska była jednym z głównych priorytetów powojennej odbudowy kraju, zaraz po odbudowie Warszawy. Wraz z powszechną narracją "przywrócenia polskości Gdańska" stała się podstawą kształtowania lokalnej tożsamości osób przybyłych do miasta po jego włączeniu w granice Polski w 1945 roku. Do Gdańska przyjeżdżali artyści z całej przedwojennej Polski. Na ich pracach utrwalone zostały nie tylko obrazy, ale również emocje jakie towarzyszyły poznawaniu zniszczonego i odbudowywanego miasta – mówi Marta Krzyżowska, kuratorka wystawy z Muzeum Gdańska.
W Ratuszu Głównego Miasta zaprezentowano 49 prac na papierze z lat 40. i 50. XX w. Wśród najliczniej reprezentowanych autorów prac znajdują się Stanisław Rolicz, Beata Słuszkiewicz oraz Stanisław Żukowski.
Wystawa będzie czynna do 3 października. Do 18 września będzie ją można zobaczyć na górnych kondygnacjach Ratusza Głównego Miasta w godz. 10:00-19:00.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.