reklama

Przebudowa Długiego i Rybackiego Pobrzeża miała już trwać. Dopiero powstanie projekt

Opublikowano:
Autor:

Przebudowa Długiego i Rybackiego Pobrzeża miała już trwać. Dopiero powstanie projekt - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

InwestycjeDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska poinformowała o podpisaniu umowy na wykonanie projektu przebudowy Długiego i Rybackiego Pobrzeża. Rok temu zapowiadano jednak, że w październiku 2019 roku rozpoczną się prace budowlane. To już kolejna z wielu mocno opóźnionych inwestycji w Gdańsku.
reklama

Kolejna inwestycja z opóźnieniem

Miasto Gdańsk z wielu różnych przyczyn ma problem z dotrzymaniem terminów kilku inwestycji. Z rocznym opóźnieniem kończy się budowa al. Pawła Adamowicza oraz remont linii tramwajowej na Stogi, blisko rok opóźnienia ma remont nawierzchni Długiego Targu. Od roku Gdańsk nie jest w stanie znaleźć wykonawcy budowy linii tramwajowej wzdłuż Nowej Warszawskiej. Przyczyny tego stanu rzeczy są różne, od nieuwzględnionych w dokumentacji instalacji podziemnych, przez zmiany projektów, po trudne negocjacje z konserwatorem i rażące błędy w dokumentacji przetargowej. Część przyczyn jest niezależna od działań władz miejskich.

Opóźniona jest także przebudowa wołającego od lat Długiego i Rybackiego Pobrzeża. Rok temu zapowiadano rozpoczęcie przebudowy na październik 2019 roku. Tak się jednak nie stało, bowiem po zapadnięciu się fragmentu Długiego Pobrzeża wiosną ubiegłego roku konieczne okazało się przeprowadzenie dodatkowych badań stanu technicznego nabrzeża.

reklama

Jak zmienią się nabrzeża?

Podpisana umowa dotyczy opracowania projektu modernizacji Długiego i Rybackiego Pobrzeża, na odcinku od Mostu Zielonego do Bramy Straganiarskiej. Dokumentacja powstanie dla dwóch fragmentów. Pierwszy obejmuje odcinek od Mostu Zielonego do Żurawia, z uwzględnieniem rozwiązań w zakresie kładki na Wyspę Spichrzów naprzeciw ul. św. Ducha. Drugi to odcinek od Żurawia do Bramy Straganiarskiej.

W ramach modernizacji nabrzeże powstanie nowa ścianka szczelna i kolektor odprowadzający wody opadowe z ul. Św. Ducha. W dokumentacji znajdzie się także projekt nowych murków. Projekt opracuje Zakład Projektowo Wykonawczy HABUD Sp. z o.o. Koszt opracowania wyniesie ponad 407 tys. złotych. Dokumentacja będzie gotowa w marcu 2021 r. Dopiero po uzyskaniu projektu DRMG będzie mogła przygotować przetarg na roboty budowlane. To oznacza, że na nową odsłonę zniszczonych nabrzeży poczekamy jeszcze kilka lat.

reklama

Wspomniany projekt będzie uzupełnieniem koncepcji, która została przygotowana przez spółkę Granaria na zlecenie Wydziału Gospodarki Komunalnej w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Dokumentacja uwzględnia m.in. wymianę nawierzchni i barierek.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama