Prace przy realizacji Kunsztu Wodnego zakończyły się w III kwartale 2019 roku i pod względem technicznym budynek był gotowy do przejęcia. Miasto oczekiwało jednak, że przed przejęciem dopełnione zostaną wszystkie czynności formalno-prawnych z bankiem finansującym projekt PPP i sądem.
- Ostatecznie, 21 września nastąpiło przejęcie lokalu miasta – Kunsztu Wodnego. Równolegle został ogłoszony przetarg na wyposażenie i kompleksową aranżację wnętrz. W obiekcie będzie miał swoją siedzibę Instytut Kultury Miejskiej. Kunszt stanie się kulturalno-turystyczną wizytówką miasta - mówi Izabela Kozicka-Prus z Urzędu Miejskiego.
Obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W ramach przetargu wykonawca wyposaży pomieszczenia zgodnie z powstałą koncepcją, która objęła pomieszczenia ogólnodostępne i salę audytoryjną.
- Prace mają potrwać około 12 miesięcy od daty podpisania umowy z wyłonionym w postępowaniu wykonawcą. Otwarcie ofert zaplanowano na połowę października - dodaje Kozicka-Prus.
Co znajdzie się w obiekcie?
W kunszcie Instytut Kultury Miejskiej będzie prowadzić również Punkt Informacji Kulturalnej, w którym będzie można, zapoznać się z aktualną ofertą wydarzeń w Gdańsku. W budynku będzie także audytorium, w którym znajdzie się ok. 180 miejsc siedzących. Dzięki temu będą mogły obywać się pokazy filmowe, wykłady i debaty, konferencje i seminaria czy koncerty.Od strony Huciska będzie wejście do księgarni, która prowadzona będzie przez podmiot zewnętrzny. W budynku Kunsztu Wodnego znajdzie się także bistro.
- Atrakcją, która przyciągnie do Kunsztu Wodnego turystów, wycieczki szkolne i mieszkańców jest multimedialna makieta współczesnego Śródmieścia Gdańska. Na mierzącej ok. 50 m² makiecie zobaczymy historyczne budynki, zieleń, wiadukty, dźwigi stoczniowe, pochylnie, doki pływające, statek-muzeum Sołdek czy kładka na Ołowiankę. W sali makiety znajdą się także stanowiska multimedialne z dotykowymi ekranami, a podczas pokazów wyświetlana będzie projekcja na makiecie, która opowie o historii Gdańska i jego najciekawszych zabytkach - informuje Izabela Kozicka - Prus.
[news:1148551]
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.