reklama

Droga za miliard poprawi dojazd do Gdańska? Zielone światło od wojewody

Opublikowano:
Autor:

Droga za miliard poprawi dojazd do Gdańska? Zielone światło od wojewody - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Inwestycje Rozbudowa kolejnej części Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej otrzymała zielone światło. Prace na węźle Gdańsk Południe mają zacząć się lada moment. Cała inwestycja pochłonie ponad miliard złotych.
reklama

Wojewoda Pomorski wydał pozwolenie na rozbudowę węzła Gdańsk Południe na styku Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej z trasami ekspresowymi S6 Obwodnicą Trójmiasta i S7 Południową Obwodnicą Gdańska.

W ramach inwestycji ma powstać dwujezdniowa droga ekspresowa z dwoma pasami ruchu i pasem awaryjnym. Będzie to odcinek o długości 16 kilometrów, między węzłami Żukowo i Gdańsk Południe, które również zostaną rozbudowane w ramach tej inwestycji.

 - Budujemy spójną sieć komunikacyjną naszego kraju. Konsekwentnie realizujemy inwestycje, które były wyczekiwane przez mieszkańców polskich regionów od wielu lat. Należy do nich Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej, która stanowi początek drogi ekspresowej S6, łączącej docelowo Trójmiasto ze Szczecinem. Budowa na pierwszym odcinku obwodnicy już trwa, dzisiaj otrzymaliśmy dokument pozwalający rozpocząć prace na drugim z nich — powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Decyzja o zezwoleniu na realizacje inwestycji drogowej ma rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że prace budowlane mogą rozpocząć się w najbliższym czasie. Obecnie wykonawca uzgadnia projekt tymczasowej organizacji ruchu na odcinku trasy OMT, gdzie mimo prac nadal kontynuowany będzie ruch pojazdów. Tymczasowa organizacja ruchu będzie dotyczyła rozbudowywanych węzłów. 

- Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej jest bardzo potrzebna regionowi pomorskiemu i samemu Trójmiastu. Obecnie użytkowana ekspresowa obwodnica wyczerpała swoje możliwości i konieczne jest odsunięcie ruchu ciężkiego od rozrastających się miast. To inwestycja w bezpieczeństwo i w poprawę jakości powietrza — powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Marcin Horała.

Wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum firm Mirbud i Kobylarnia. Koszt robót budowlano-montażowych wyniesie około 777 mln złotych, a całość inwestycji 1,17 mld złotych.


fot. GDDKiA

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama