reklama

Basen i park dla Nowego Portu. Zapłaci prywatny inwestor

Opublikowano:
Autor:

Basen i park dla Nowego Portu. Zapłaci prywatny inwestor - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Inwestycje Miasto zapowiedziało rewitalizację Nowego Portu. W ramach nowego projektu PPP mieszkańcy dzielnicy mają otrzymać m.in. nowy park oraz basen. Jednak budowa nie ruszy szybciej niż za dwa lata.
reklama

Proces rewitalizacji Nowego Portu ma nabrać rozpędu. Jak zapowiedział wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak, wyznaczone obszary dzielnicy mają być brane pod uwagę przy projekcie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

- Od wielu lat prowadzimy proces rewitalizacji dzielnicy. Efekty tych prac widać coraz bardziej. Nowy Port zmienia się i pięknieje. Przestrzenie publiczne stają się coraz bardziej przyjazne mieszkańcom. Chcemy dopełnić ten proces działaniami w ramach PPP - mówi Grzelak.

Priorytetowym celem ma być budowa basenu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10 oraz realizacja zielonego bulwaru, czyli modernizacja ulicy Wyzwolenia. Jak twierdzą urzędnicy, te projekty zostały wybrane na podstawie badania opinii publicznej z 2021 roku oraz spotkań z mieszkańcami.

Oprócz nich planowane jest również wybudowanie m.in. ciągu pieszo-jezdnego łączącego ulice Oliwską i Na Zaspę, parku na Szańcu Zachodnim, żłobka publicznego przy ulicy Mylnej oraz terenów rekreacyjnych w rejonie między ulicą Krasickiego, a Gałczyńskiego.

- Mieszkańcy wskazywali na tereny zieleni miejskiej, na place zabaw, na obiekty i miejsca sportowe oraz na budynki i pawilony usługowo handlowe, miejsca spotkań i integracji mieszkańców, czy nowe budynki mieszkalne – dodaje wiceprezydent.

Co to jest PPP?

Partnerstwo Publiczno-Prywatne to projekt, który w założeniu ma uzupełnić działania rewitalizacyjne na obszarze Nowego Portu oraz częściowo Brzeźna. Prywatny inwestor wedle założeń ma zrealizować wyznaczone cele publiczne o wartości około 100 milionów złotych, a w zamian otrzyma blisko 8 ha gruntów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniowo-usługową.

Przysłowiowa łopata zostanie w ziemię wbita najszybciej za dwa lata. Obecnie urzędnicy czekają na wnioski od inwestorów, a przygotowanie umowy jest planowane na III kwartał 2024 roku. Wybór najkorzystniejszej oferty i podpisanie umowy ma odbyć się dopiero w I kwartale 2025 roku.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama