Na terenie Portu Gdańsk swoją działalność prowadzi ponad setka firm.
- Towary niebezpieczne w strukturze przeładunków w Porcie Gdańsk wynoszą prawie 50 proc. To m.in. ropa naftowa, benzyna, oleje, węgiel, koks, kwasy, ług sodowy, asfalt, saletra amonowa. Zaś udział Portu w obsłudze paliw płynnych wynosi około 87 proc. w skali kraju. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk ma obowiązek świadczyć ochronę przeciwpożarową w każdych warunkach pogodowych występujących na akwenach portu Gdańsk. Stąd też potrzeba posiadania najnowocześniejszych jednostek o międzynarodowej klasie pożarniczej - wyjaśnia Janusz Sokołowski, dyrektor Działu Bezpieczeństwa Portu.
Dotychczas ochrona przeciwpożarowa od strony wody zapewniały statki z lat 70., które mogły wychodzić do akcji tylko przy określonych warunkach pogodowych. Od 1 lipca obowiązki strażackie na terenie portu realizować będzie Portowa Straż Pożarna "Florian".
Firma do zabezpieczenia przeciwpożarowego oraz akcji ratunkowych będzie wykorzystywać trzy jednostki holowniczo-pożarnicze klasy FF1. Zostały one wyposażone w zapory przeciwrozlewowe do ograniczania wylewów substancji ropopochodnych. Dwie jednostki będą stacjonowały w Porcie Zewnętrznym, a jedna jednostka w Porcie Wewnętrznym.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.